אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קדימה, הסתער: 6,600 נרשמו להגרלת 50 דירות בדיור בר השגה בשוק הסיטונאי בת"א הדמיה: באדיבות גינדי TLV

קדימה, הסתער: 6,600 נרשמו להגרלת 50 דירות בדיור בר השגה בשוק הסיטונאי בת"א

69% מבין הנרשמים הם רווקים, ו-31% זוגות ללא ילדים. מדובר בדירות של 2 חדרים לשכירות של 5 שנים תמורת 4,200 שקל בחודש. אכלוס 25 הדירות הראשונות צפוי ברבעון האחרון של השנה והיתר ברבעון הראשון של 2020

13.08.2019, 12:51 | בילי פרנקל

לא פחות מ-6,600 מתושבי תל אביב נרשמו להגרלה השישית של דיור בר השגה בעיר, שערכו הבוקר עיריית תל אביב וחברת עזרה וביצרון. בהגרלה מוצעות 50 דירות לשכירות של 5 שנים במחיר מופחת, בפרויקט החשמונאים בשוק הסיטונאי – גינדי TLV.

קראו עוד בכלכליסט

לראשונה הוגדרה ההגרלה רק לרווקים ולזוגות ללא ילדים בלבד. עפ"י נתוני עזרה וביצרון, 69% מבין הנרשמים הם רווקים, ו-31% זוגות ללא ילדים, כאשר הגיל הממוצע של הנרשמים עומד על 32.

פרויקט השוק הסיטונאי, הדמיה: באדיבות גינדי TLV פרויקט השוק הסיטונאי | הדמיה: באדיבות גינדי TLV פרויקט השוק הסיטונאי, הדמיה: באדיבות גינדי TLV

הודעות עוד מספרם יישלחו בימים הקרובים למועמדים והם גם יפורסמו בימים הקרובים באתר של דיור בר השגה בכתובת www.tlv4less.co.il. במקביל יחל הליך בדיקת זכאות למועמדים והתקדמות עם הזכאים לבחירת הדירה לפי סדר עלייתם בהגרלה.

השוק הסיטונאי הוא פרויקט עירוני חדש ברחוב החשמונאים 96, בפינת הרחובות קרליבך והחשמונאים, שבמרכזו הוקם קניון TLV. לפרויקט הדיור בר השגה הוקצו 50 דירות בנות 2 חדרים בשטח של כ- 52 מ"ר + מרפסת בגודל 6 מ"ר. עלות שכירות חודשית בפרויקט תעמוד על כ- 4,200 שקל.

אכלוס מחצית מהדירות צפוי לרבעון האחרון של 2019 ואכלוס 25 הדירות הנוספות ייערך במהלך הרבעון הראשון של 2020.

רון חולדאי באחת מההגרלות, צילום: דורון סהר רון חולדאי באחת מההגרלות | צילום: דורון סהר רון חולדאי באחת מההגרלות, צילום: דורון סהר

הזכיות כפופות בעמידת המתמודדים ב-6 קריטריונים לזכאות שקבעה מועצת העירייה ובחתימת המתמודדים על חוזה שכירות מול היזם. הקריטריונים הם: היעדר בעלות על דירה, תושבות בתל אביב יפו (במשך שלוש השנים האחרונות לפחות או במשך ארבע שנים לפחות מתוך עשר השנים האחרונות שקדמו למועד הקובע), גיל שאינו עולה על 45. כמו כן, על המועמדים להיות בעלי הכנסה המדורגת בעשירונים ראשון עד שביעי (עם אפשרות לסטייה של עד 10% מעל הסכום הקבוע ברף העליון של העשירון השביעי בהתאם לפרסומי הלמ"ס). 

המתמודדים לא נדרשו להמציא את כל המסמכים בשלב הרישום, אלא רק לצרף צילום תעודת זהות ולחתום על הצהרה שהם קראו על הפרויקט, מעוניינים בו, קראו את הקריטריונים ועומדים בהם, כאשר רק נרשמים שעלו בהגרלה יידרשו להמציא את המסמכים לעזרה ובצרון.

בעיריית תל אביב-יפו מציינים כי בסך הכל מקדמים אישורים לכ-2,600 יחידות דיור בנות השגה בתב"עות המובאות לאישור הוועדה המקומית. ראש העיר רון חולדאי: "בכלים המצומצמים העומדים לרשותה, העירייה מקדמת פרויקטים לדיור בר השגה ותוכניות להתחדשות עירונית להגדלת מצאי הדירות בשוק. הצלחנו לייצר מודל ראשון מסוגו בארץ שניתן ליישמו בישראל כולה, ועולה בידינו לספק מלאי של מאות יחידות דיור בהישג יד, ואלפי דירות עוד בתכנון".

מנכ"ל עזרה ובצרון, אלי גינזברג, הוסיף: "הגענו הפעם למספר שיא של נרשמים. המספרים מעידים כי הפניה לקהל הרווקים והזוגות ללא ילדים בהחלט היתה נכונה והכרחית. אנו מקבלים כל העת משובים מהתושבים ומתאימים עצמנו כמיטב יכולתנו לצרכיהם ולבקשותיהם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות