אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ירידה של 12% ברווח הרבעוני של ישראכרט ל-78 מיליון שקל צילום: ישראכרט

ירידה של 12% ברווח הרבעוני של ישראכרט ל-78 מיליון שקל

הנתון - בנטרול המעניקים לעובדים; ירידת העמלה הצולבת והפרידה מבנק הפועלים גררו את הירידה האמורה ברווחי ישראכרט; החברה מציגה צמיחה חזקה באשראי צרכני עם עלייה של 11% מתחילת השנה בתיק ל-3.28 מיליארד שקל, הריבית הממוצעת עלתה מ-8.5% ל-8.7%

14.08.2019, 09:36 | רחלי בינדמן

חברת כרטיסי האשראי ישראכרט- שהונפקה בחודש אפריל בבורסה בת"א - מסיימת רבעון ראשון עם רווח נקי של 78 מיליון שקל, בנטרול מענק לעובדים בגובה 52 מיליון שקל אחרי מס (68 מיליון שקל אחרי מס).  

קראו עוד בכלכליסט

המענק האמור מומן ברובו על ידי בנק הפועלים אך ברמה החשבונאית המימון הוצג דרך קרן ההון ולכן הרווח הנקי נחתך ל-26 מיליון שקל - זאת לעומת רווח של 89 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. גם בנטרול השפעת המענק, מדובר בירידה של 12.3% ברווח הנקי – בעיקר כתוצאה מירידה בעמלה הצולבת ושינוי מבנה ההון של החברה על רקע הפרידה מבנק הפועלים.

ישראכרט סיכמה את הרבעון השני עם מחזור עסקאות בכרטיסי אשראי של 41.3 מיליארד שקל, עליה של 10%. ההכנסות של ישראכרט הסתכמו ברבעון השני ב-554 מיליון שקל בהשוואה ל-572 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד - ירידה המוסברת במעבר מהצגה ברוטו של חלק מההכנסות להצגה נטו. ללא השינוי בצורת ההצגה, ההכנסות צמחו ב-7% והסתכמו ב-611 מיליון שקל.

הכנסות הריבית, נטו הסתכמו ברבעון השני של שנת 2019 בכ-88 מיליון שקל, בהשוואה לכ-76 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד, עליה בשיעור של כ15.8%. העלייה בהכנסות ריבית נובעת בעיקר מעלייה ביתרות האשראי נושאי ריבית לאנשים פרטיים. מנגד, היערכות החברה להיפרדות מבנק הפועלים, הקטנת בסיס ההון של החברה ורכישת פועלים אקספרס, הובילו את החברה לביצוע מספר מהלכים לגיוון מקורותיה, ובין היתר כניסתה של החברה לשוק ההון במהלך תקופת הדוח - כל אלה הובילו לעלייה בהוצאות המימון.

מספר הכרטיסים הבנקאיים הפעילים של ישראכרט עמד נכון לסוף הרבעון על כ-3 מיליון ועוד 985 אלף כרטיסים חוץ בנקאיים פעילים - זאת בהשוואה ל-2.97 מיליון כרטיסים בנקאיים ו-901 אלף כרטיסים חוץ בנקאיים ברבעון המקביל אשתקד - ניתן לראות כי מספר הכרטיסים החוץ בנקאיים גדל בקצב משמעותי יותר.

תיק האשראי הצרכני של ישראכרט הסתכם ב-3.28 מיליארד שקל, עלייה של 11% מתחילת השנה ו-29% לעומת הרבעון המקביל. ישראכרט צומחת בתחום זה בקצב מהיר, לאחר שתיק האשראי שלה קטן משמעותית לעומת המתחרות כאל ומקס. גם בישראכרט הריבית הממוצעת על האשראי הצרכני במגמת עלייה, ועומדת על 8.7% לעומת ריבית ממוצעת של 8.5% נכון לסוף 2018. 

רון וקסלר מנכ"ל ישראכרט , צילום: עמית שעל רון וקסלר מנכ"ל ישראכרט | צילום: עמית שעל רון וקסלר מנכ"ל ישראכרט , צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות