אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחקר: כדורגל כתחביב מסייע לכלכלה צילום: רויטרס,

מחקר: כדורגל כתחביב מסייע לכלכלה

על פי בדיקה של התאחדות הכדורגל האנגלית כ-12 מיליון איש משחקים כדורגל באנגליה. 66% מהשחקנים הם מבוגרים (מעל גיל 18) ולפי המחקר, שערך סקרים, בדיקות ושיחות עם 9,000 איש, הכדורגל תורם לכלכלה, לבריאות ולבריאות הנפשית של תושבי הממלכה

09.09.2019, 13:11 | אוריאל דסקל

על פי בדיקה של התאחדות הכדורגל האנגלית כ-12 מיליון איש משחקים כדורגל באנגליה. 66% מהשחקנים הם מבוגרים (מעל גיל 18) ולפי המחקר, שערך סקרים, בדיקות ושיחות עם 9,000 איש, הכדורגל תורם לכלכלה, לבריאות ולבריאות הנפשית של תושבי הממלכה.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הבדיקה, שחקני כדורגל חוסכים למערכת הבריאות הבריטית (NHS) כ-43 מיליון ליש"ט כי הם חולים פחות וסובלים פחות מבעיות בריאותיות לטווח הארוך. כמו כן, לפי החישובים של ההתאחדות הכדורגל האנגלית, המשחקים הללו תורמים יותר מ-10.7 מיליארד ליש"ט בשנה לכלכלה הבריטית. , צילום: רויטרס, לפי הבדיקה, שחקני כדורגל חוסכים למערכת הבריאות הבריטית (NHS) כ-43 מיליון ליש"ט כי הם חולים פחות וסובלים פחות מבעיות בריאותיות לטווח הארוך. כמו כן, לפי החישובים של ההתאחדות הכדורגל האנגלית, המשחקים הללו תורמים יותר מ-10.7 מיליארד ליש"ט בשנה לכלכלה הבריטית. | צילום: רויטרס, לפי הבדיקה, שחקני כדורגל חוסכים למערכת הבריאות הבריטית (NHS) כ-43 מיליון ליש"ט כי הם חולים פחות וסובלים פחות מבעיות בריאותיות לטווח הארוך. כמו כן, לפי החישובים של ההתאחדות הכדורגל האנגלית, המשחקים הללו תורמים יותר מ-10.7 מיליארד ליש"ט בשנה לכלכלה הבריטית. , צילום: רויטרס,

לפי הבדיקה, שחקני כדורגל חוסכים למערכת הבריאות הבריטית (NHS) כ-43 מיליון ליש"ט כי הם חולים פחות וסובלים פחות מבעיות בריאותיות לטווח הארוך. כמו כן, לפי החישובים של ההתאחדות הכדורגל האנגלית, המשחקים הללו תורמים יותר מ-10.7 מיליארד ליש"ט בשנה לכלכלה הבריטית.

איך המשחקים תורמים? שחקן כדורגל ב-Grassroots ממוצע, משקיע כ-326 ליש"ט בשנה בתחביב הזה שלו. החישוב כולל רכישת ציוד, השכרת מגרש ו"פעולות חברתיות" (שזה, נגיד, ללכת לפאב ביחד עם החברים לקבוצה אחרי משחק). כל הפעולות הללו תורמות לכלכלה את הסכום שקרוב ל-11 מיליארד ליש"ט בשנה, כשהחישוב שלכל הפעולות הללו יש גם תרומה ישירה למשרד האוצר הבריטי בצורת חשבון מס של 410 מיליון ליש"ט בשנה.

מייקל קיטסון, הכלכלן מאוניברסיטת קיימברידג' שערך את המחקר, אמר: "כדורגל Grassroots שזור בקהילות מקומיות רבות והוא חשוב מאוד מאחר שהוא תורם רבות לכלכלה הבריטית וגם לאיכות החיים של אלו שמשחקים את המשחק". לפי קיטסון: "לשחק כדורגל מסייע מבחינה פיזיולוגית וגם פסיכולוגית. שחקנים שמשחקים כדורגל על בסיס קבוע בריאים יותר מאלו שלא. זה אומר שהם מבקרים אצל הרופא פחות וגם משפרים את הרווחה המנטלית והנפשית שלהם".

ההתאחדות האנגלית מוציאה בערך 1 מיליון ליש"ט בשבוע (כ-52 מיליון ליש"ט בשנה) בתמיכת הכדורגל בשורשי המשחק ולפי הערכתם - "התשואה" לפיה היא 11 מיליארד ליש"ט לחברה.

מחקר דני מ-2017 הראה ששחקני כדורגל חובבנים חיים יותר זמן מהדני הממוצע ונהנים מעצמות בריאות יותר. כמו כן, המחקר מראה שאנשים שמשחקים כדורגל על בסיס קבוע פחות בודדים ויותר חברותיים - מה שגם מסייע להם לאיכות החיים ולאורך החיים. באוניברסיטת נורת'ווסטרן, שיקגו, אישררו את הממצאים שזכו לתמיכה גם מ- American Heart Association.

בקיצור, משחקים כדורגל? מצוין. זה כנראה טוב מאוד עבורכם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות