אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אתרי דרושים באיחוד האירופי: גוגל השתלטה על התחום צילום: שאטרסטוק

אתרי דרושים באיחוד האירופי: גוגל השתלטה על התחום

עשרים ושלושה מפעילי לוחות חיפוש עבודה פנו לנציבות התחרות ההוגנת של האיחוד, בבקשה להטיל מגבלות על גוגל; לטענתם, הענקית האמריקאית פוגעת בחשיפת המשרות שהם מציעים, לטובת שירות חיפוש העבודה שלה עצמה

13.08.2019, 18:07 | שירות כלכליסט
קבוצה של 23 אתרי חיפוש עבודה שפעילים באירופה פנו למרגרטה וסטאגר, נציבת התחרותיות ההוגנת באיחוד האירופי, בבקשה להגביל את פעילות גוגל בתחום; במכתב שהגיע לידי סוכנות רויטרס כתבו נציגי האתרים שגוגל מנצלת את מעמדה העדיף בשוק השירותים המקוונים כדי לצמצם את חשיפת אתריהם, שמתחרים בשירות איתור המשרות שלה.

קראו עוד בכלכליסט

גוגל השיקה את שירות חיפוש העבודה ב-2017, והשתמשה ברשת המידע הנרחבת שלה כדי להציע למחפשים מידע על משכורות ממוצעות בכל תחום מקצועי, חיפוש ממוקד-מיקום, להתאים להם משרות בהתאם להרגלים שלהם שתיעדה ועוד.

מרגרטה וסטאגר, נציבת התחרותיות באיחוד האירופי+, צילום: AFP מרגרטה וסטאגר, נציבת התחרותיות באיחוד האירופי+ | צילום: AFP מרגרטה וסטאגר, נציבת התחרותיות באיחוד האירופי+, צילום: AFP

לטענת מפעילי האתרים, גוגל מבליטה את השירות שלה באופן שהופך את השימוש באתריהם לבלתי רלוונטי, וביקשו מווסטאגר להגביל את הפרקטיקה הזו של הענקית האמריקאית. הם יכולים להשתמש בפלטפורמה של גוגל, אך המשרות שהם מציעים פשוט מוצנעות בו, לעומת אלו של שירות גוגל עצמו.

גוגל מצידה מסרה שהיא עובדת בשיתוף ספקי שירותי הדרושים כדי לשפר את פונקציית החיפוש. מדוברות גוגל נמסר לרויטרס: "כל ספק - ממעסיקים פרטיים ועד לפלטפורמות דרושים - יכולים להשתמש בתכונה הזו, ורבים מהם ראו צמיחה משמעותית במספר הגשות המועמדות שהגיעו אליהם בעקבותיה. מאז ההשקה, ביצענו שורה של שינויים כדי לענות למשוב באירופה". לטענת החברה, בין השינויים נכללו עדכוני ממשק שמפנים ישירות אל אתרי הדרושים, כך שלא תהיה פגיעה בכניסות אליהם.

מנציבות התחרותיות של האיחוד נמסר שמכתב מפעילי האתרים התקבל ושהנושא ייבחן. בשלב זה נמצאת גוגל תחת מספר חקירות באיחוד האירופי, שנוגעות בשליטה שלה בפלטפורמות שונות שבבעלותה. היא כבר קיבלה קנסות של 2.7 מיליארד דולר על הטיית תוצאות חיפוש, 5.1 מיליארד דולר על על התנהלות מונופוליסטית בתחום מערכות ההפעלה למובייל, 1.5 מיליארד דולר על פגיעה בתחרות ההוגנת בתחום הפרסום המקוון ובימים אלה מתנהלות נגדה חקירות נוספות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות