אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אסי ברטפלד ייפרד מכיסא מנכ"ל קבוצת דלק צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

אסי ברטפלד ייפרד מכיסא מנכ"ל קבוצת דלק

ברטפלד צפוי לפרוש מתפקידו בסוף השנה, בתום 16 שנות כהונה - אך בכוונתו להישאר בקבוצה במשרה חלקית, במסגרתה ירכז את אחד הפרויקטים שלה עד למועד פרישתו הסופית

14.08.2019, 07:01 | גולן חזני

מנכ"ל קבוצת דלק אסי ברטפלד צפוי לפרוש מתפקידו בסוף השנה, כך נודע ל"כלכליסט". עם זאת, ברטפלד, שמכהן בתפקיד מאז 2003, אינו צפוי לעזוב את הקבוצה לחלוטין, אלא לעבור למשרה חלקית שבמסגרתה ירכז את אחד הפרויקטים של הקבוצה עד לפרישתו הסופית.  

קראו עוד בכלכליסט

לפני כשנה פורסמו ידיעות בתקשורת שלפיהן ברטפלד עוזב את דלק, אך באותה העת הידיעות הללו הוכחשו על ידיו ועל ידי דלק, ואכן ברטפלד נשאר כשנה נוספת בתפקיד. כעת נראה כי הפרישה אכן תתרחש, והיא צפויה לקרות לאחר שדלק תשלים את עסקת שברון במהלך הרבעון הרביעי של השנה.

מדובר בעסקה שמטלטלת את מניית החברה בבורסה ואת איגרות החוב שלה. שוק ההון מגיב בחשדנות לעסקה הממונפת שבמסגרתה החברה־הבת של דלק, איתקה, אמורה לרכוש את הנכסים של חברת שברון בים הצפוני בתמורה ל־1.65 מיליארד דולר. בשוק סבורים כי ירידה אפשרית במחירי הנפט עשויה להיות בעלת השלכות דרמטיות על קבוצת דלק לאחר ביצוע העסקה.

המועמדים העיקריים להחלפת ברטפלד הם סמנכ"ל הכספים ברק משרקי, שכיהן כיד ימינו של ברטפלד לאורך השנים ושזוכה לתמיכתו; ועידן וולס, שמשמש כמנכ"ל הפעילות הפרטית של תשובה ונחשב לאחד האנשים הקרובים ביותר אליו. ככל הידוע, וולס מעדיף להישאר בתפקידו הנוכחי. כמו כן, תשובה עשוי גם לבחון מינוי של מועמד חיצוני. בעת שמינה את יעקב אורבך, שהיה מנהל החטיבה העסקית של בנק הפועלים, לתפקיד מנהל הפיתוח העסקי של דלק, ההערכות היו שאורבך הוא היורש המסומן של ברטפלד, אולם אורבך עזב את הקבוצה לפני ארבעה חודשים.

בטרם מונה למנכ"ל, ברטפלד (67) כיהן כסמנכ"ל הכספים בקבוצת דלק תחת גבי לסט, שעבר לכהן כיו"ר החברה כשברטפלד תפס את כיסאו. תחת ניהולו של ברטפלד חלו תמורות משמעותיות בקבוצת דלק. היא הפכה מחברת אחזקות שפועלת בשלל תחומים — קמעונאות דלק, נדל"ן, רכב ופיננסים — לחברת שמרוכזת במשק האנרגיה. בשנים שבהן ניהל את החברה התגלו שני הנכסים המרכזיים שלה כיום — מאגר תמר, שהתגלה ב־2009, ומאגר לווייתן, שהתגלה ב־2010.

בשנים האלו דלק מכרה את השליטה בחברה־הבת דלק רכב — יבואנית מאזדה, פורד וב.מ.וו — למנכ"ל גיל אגמון; החברה־הבת דלק נדל"ן הפכה לחברה פרטית של תשובה; ומכירת השליטה בחברת הביטוח הפניקס לקרנות סנטרברידג' וגלאטין נמצאת על סף השלמה. בתחום קמעונאות הדלק החברה עדיין פעילה באמצעות דלק ישראל שמחזיקה בתחנות דלק וברשת חנויות הנוחות מנטה.

אסי ברטפלד, צילום: עמית שעל אסי ברטפלד | צילום: עמית שעל אסי ברטפלד, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות