אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברוקלין נטס היא הקבוצה היקרה בכל הזמנים צילום: רויטרס

ברוקלין נטס היא הקבוצה היקרה בכל הזמנים

ג'וזף צאי, אחד ממייסדי קבוצת עליבאבא, ירכוש 51% מברוקלין נטס עבור סכום של 1.35 מיליארד דולר - ויהפוך את קבוצת ה-NBA לקבוצת הספורט היקרה בכל הזמנים. בשנה שעברה שילם צאי למיכאיל פרוחורוב מיליארד דולר עבור 49% מהקבוצה

14.08.2019, 12:27 | שירות כלכליסט
ג'וזף צאי, אחד ממייסדי קבוצת עליבאבא, ירכוש 51% מברוקלין נטס בסכום של 1.35 מיליארד דולר - מה שיהפוך את קבוצת ה-NBA לקבוצת הספורט היקרה בכל הזמנים.

קראו עוד בכלכליסט

ב-2017 צאי שילם למיכאיל פרוחורוב כ-1 מיליארד דולר עבור 49% מהקבוצה. השבוע, לפי דיווח של הניו יורק פוסט, הוא ישלים את הרכישה (שבכל מקרה היה אמור להשלים בשנים הקרובות) ב-1.35 מיליארד דולר נוספים.  
ג ג'וזף צאי מיליארדר טייוואני-קנדי מייסד-שותף וסגן יו"ר של קבוצת עליבאבא | צילום: רויטרס ג

המעבר מהבעלות של הרוסי לטיוואני יהפוך את הקבוצה ליקרה בכל הזמנים: 2.35 מיליארד דולר - שזה יותר ממה שדיוויד טפר שילם עבור קרולינה פנת'רס מה-NFL בשנה שעברה (2.2 מיליארד דולר) ויותר ממה שטילמן פרטיטה שילם על יוסטון רוקטס ב-2017 (גם 2.2 מיליארד דולר).

ב-2010 פרוחורוב שילם 223 מיליון דולר עבור 80% מהקבוצה, שאת רכישתה - ורכישת אולמה - השלים ב-2015 עבור כ-280 מיליון דולר נוספים. האוליגרך השקיע במהלך השנים יותר מ-550 מיליון דולר בקבוצת ה-NBA וגם סייע למעבר שלה מניו ג'רזי לבארקליס סנטר, שבברוקלין ובהקמת מתקן אימונים מתקדם בעיר.

ככל הידוע, הקבוצה כולה ובארקליס סנטר יעברו לידיו של צאי, שלפי הערכות שווה כ-9 מיליארד דולר. צאי במשא ומתן עם פרוחורוב על בארקליס סנטר ממרץ 2019. מבחינת ה-NBA, צאי הוא שותף אידיאלי לשאיפות של הליגה להיכנס לשוק הסיני ולשלוט בו.

כמו כן, ברוקלין השלימה קיץ מצוין שכלל את החתמתם של קווין דוראנט וקיירי אירווינג.

צאי הוא גם הבעלים של יורק ליברטי מה-WNBA וגם של קבוצת הלקרוס סן דייגו סילס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות