אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נשיא ארגנטינה הודיע על צעדי הקלה בהיקף של 740 מיליון דולר צילום: RICARDO BOTELHO

נשיא ארגנטינה הודיע על צעדי הקלה בהיקף של 740 מיליון דולר

מאוריסיו מאקרי, שהפסיד השבוע בבחירות המקדימות לנשיאות למועמד האופוזיציה אלברטו פרננדס, הכריז על הפחתת מס ההכנסה, עלייה בשכר המינימום וסובסידיות למשפחות עניות. "אלו צעדים שיביאו הקלה ל-17 מיליון עובדים ובני משפחותיהם", אמר

14.08.2019, 20:53 | שירות כלכליסט

נשיא ארגנטינה מאוריסיו מאקרי הכריז על שורה של צעדי "הקלה", לאחר שביום ראשון נערכו בארגנטינה בחירות מקדימות לנשיאות, שהיו מעין חזרה גנרלית לבחירות שנקבעו לאוקטובר. מועמד האופוזיציה אלברטו פרננדס מהמפלגה הפרוניסטית זכה ברוב על פני הנשיא המכהן מאקרי: 47% לעומת 32% בלבד למאקרי.

קראו עוד בכלכליסט

עפ"י הודעתו של הנשיא, מדובר בעלייה בשכר המינימום, הלוואות לעסקים קטנים ובינוניים, מענקים לסטודנטים, סובסידיות למשפחות עניות, הפחתת מס הכנסה. כמו כן הודיע מאקרי על הקפאת מחירי הדלק ל-90 יום. הצעדים אמורים לעלות למדינה 740 מיליון דולר.

"הצעדים שאנקוט נובעים מכך שהקשבתי לכם, שמעתי מה שאתם רוצים", אמר מאקרי במהלך נאומו, ששודר בטלוויזיה. "אלו צעדים שיביאו הקלה ל-17 מיליון עובדים ובני משפחותיהם".

לדבריו, בזכות הפחתת המסים עובדי המגזר הפרטי צפויים לראות 2,000 פסו (33 דולר) נוספים בחודש בחשבון הבנק שלהם עד סוף השנה, ושעובדי המגזר הציבורי יזכו לתוספת של 5,000 פסו מדי חודש, וכן ששכר המינימום יעלה גם הוא.

מאוריסיו מאקרי, נשיא ארגנטינה, צילום: RICARDO BOTELHO מאוריסיו מאקרי, נשיא ארגנטינה | צילום: RICARDO BOTELHO מאוריסיו מאקרי, נשיא ארגנטינה, צילום: RICARDO BOTELHO

תוצאות הבחירות המקדימות בארגנטינה ביום ראשון הפתיעו את השווקים, ושלחו את הפסו הארגנטינאי לצלילה של 23% בשערו לעומת הדולר. אם בבוקר יום שני ניתן היה לקנות דולר אמריקאי ב-46.5 פסו, מחירו במהלך היום הגיע כבר ל-57.3 פסו. מאקרי אמר שהוא מקבל אחריות על תוצאות ההצבעה ושהוא מכיר בכך שהמצביעים "עייפים ורעבים".

מאקרי נבחר לנשיאות ארגנטינה ב-2015, אז הבטיח להבריא את כלכלת המדינה בעזרת רפורמות כלכליות ליברליות. אך ההתאוששות טרם הגיעה ויותר משליש מאוכלוסיית המדינה חי בעוני. צעדי צנע נוקשים שנקטה הממשלה העלו את מחירי השירותים הציבוריים ופגעו בפופולריות של מאקרי. ארגנטינה נמצאת כיום במיתון עם 22% אינפלציה במחצית השנה הראשונה - אחת הגבוהות בעולם. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות