אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תחזית חלשה הפילה את מניית סיסקו ב-7.7% במסחר המאוחר צילום: בלומברג

תחזית חלשה הפילה את מניית סיסקו ב-7.7% במסחר המאוחר

ענקית המחשוב האמריקאית צופה כי הרבעון הנוכחי יחתם עם יציבות או ירידה קלה בהכנסות - הציפיות בשוק עמדו על עלייה של 2.5% - החברה פיטרה 500 מהנדסי חומרה; המנכ"ל צ'אק רובינס ייחס את החולשה לעימות הסחר עם סין: "זיהינו בחודש יולי אינדיקציות מסוימות לשינויי מאקרו שלא ראינו ברבעון הקודם"

15.08.2019, 09:06 | שירות כלכליסט

מניית סיסקו מערכותנפלה אמש ב-7.7% במסחר המאוחר בנאסד"ק לאחר שפרסמה תחזית חלשה להמשך הדרך - ועל אף שהציגה תוצאות מפתיעות לטובה בסיכום הרבעון הפסיקאלי הרביעי. החברה אף הודיעה בדיווח נפרד לבורסה שפיטרה במהלך הרבעון 500 עובדים ממרכזיה בסיליקון ואלי, רובם מהנדסי חומרה.  

קראו עוד בכלכליסט

ענקית המחשוב עדכנה כי ההכנסות הצפויות ברבעון הנוכחי (פיסקאלי ראשון) צפויות לנוע בין קיפאון לירידה של 2.5%, בעוד שהאנליסטים ציפו לעלייה של 2.5% בשורת ההכנסות. תחזית הרווח המתואם המעודכנת של החברה לרבעון הנוכחי עומדת על בין 80 ל-82 סנט למניה, מול 83 סנט למניה בציפיות האנליסטים. החברה ייחסה את התחזית החלשה ל"שינויי מאקרו" צפויים, החל מחודש יולי, הכוללים חולשה בפעילות בסין והוצאות גבוהות בחטיבת השירותים.

בשיחת הוועידה אמר המנכ"ל צ'אק רובינס (Chuck Robbins) שהחברה ניצבת בפני אתגרים משמעותיים, בעיקר בכל הנוגע לעסקיה בסין, לנוכח עימות הסחר המתמשך עם ארה"ב. "זיהינו בחודש יולי אינדיקציות מסוימות לשינויי מאקרו שלא ראינו ברבעון הקודם", אמר רובינס בעניין זה.

הפעילות של סיסקו בסין אחראית על נתח מצומצם מאד של 3% מהכנסות החברה אך לפגיעה בנתח זה יש עדיין השלכות על התוצאה הסופית, כפי שעולה מהתחזית המעודכנת.

סיסקו סיימה את הרבעון הפיסקאלי הרביעי עם רווח נקי של 3.6 מיליארד דולר או 83 סנט למניה, הצפי עמד על 81 סנט למניה. הכנסות החברה צמחו ב-6% ל-13.43 מיליארד דולר, הצפי עמד על 13.40 מיליארד דולר. סיסקו סיימה את השנה הפיסקאלית עם רווח של 2.61 דולר למניה והכנסות של 51.7 מיליארד דולר. רובינס אמר עוד בשיחת הוועידה כי גם הרבעון המדווח המוצלח יכול היה להיות טוב יותר. "לא סגרנו את הרבעון באופן החזק שקיוונו לו", אמר המנכ"ל.

מנכ"ל סיסקו צ מנכ"ל סיסקו צ'אק רובינס | צילום: אי פי איי מנכ"ל סיסקו צ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות