אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפסדי ענק לחברת הקנאביס הגדולה בעולם קאנופי צילום: בלומברג

הפסדי ענק לחברת הקנאביס הגדולה בעולם קאנופי

החברה הקנדית רשמה ברבעון הראשון הפסד של כ-960 מיליון דולר, לעומת הפסד של 68 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. הסיבה: עלות חד פעמית של 1.2 מיליארד דולר קנדי בשל פקיעת אופציות שהוחזקו בידי ענקית הבירה קונסטליישן ברנדס

15.08.2019, 13:39 | שירות כלכליסט
חברת הקנאביס הקנדית קאנופי גרות' (Canopy Growth) דיווחה כי ההפסד הרבעוני שלה התרחב משמעותית, וההכנסות פספסו את תחזיות האנליסטים. בעקבות התוצאות הפיננסיות המאכזבות, מניית החברה איבדה 10% מהשווי שלה לאחר סגירת המסחר.

קראו עוד בכלכליסט

קאנופי, חברת הקנאביס הגדולה בעולם במנחים של שווי שוק, חשפה כי עבור הרבעון פיסקאלי הראשון של השנה ההפסדים עמדו על 1.28 מיליארד דולר קנדי (961.32 מיליון דולר), שהם 3.70 דולר קנדי למניה, זאת לעומת הפסד של 91 מיליון דולר קנדי (כ-68.3 מיליון דולר), שהם 40 סנט למניה בתקופה המקבילה אשתקד. ההפסד הגדול נבע מעלות חד פעמית של 1.2 מיליארד דולר קנדי בשל פקיעת התוקף של אופציות שהוחזקו בידי ענקית הבירה קונסטליישן ברנדס, שהיא משקיעה גדולה בחברה.

מפעל אריזה של חברת הקנאביס הקנדית קאנופי , צילום: בלומברג מפעל אריזה של חברת הקנאביס הקנדית קאנופי | צילום: בלומברג מפעל אריזה של חברת הקנאביס הקנדית קאנופי , צילום: בלומברג

לאחר פרסום הדו"ח הרבעוני הקודם פוטר ברוס לינטון, ששימש כמנכ"ל משותף של החברה, זאת על רקע חוסר הסיפוק של קונסטליישן מההפסדים הגדולים. בראש החברה נשאר לעמוד מארק זקולין, אך גם הוא הודיע כי בכוונתו לעזוב ברגע שיימצא לו מחליף.

על פי הודעת החברה, ההכנסות טיפסו ל-90.5 מיליון דולר קנדי מ-25.9 מיליון דולר בשנה שעברה. 50.4 מיליון דולר קנדי מההכנסות הללו

הגיעו מעסקי המריחואנה בקנדה, שם חוקי לרכוש מריחואנה לצרכי פנאי. מכירות הקנאביס הרפואי עמדו על 13.1 מיליון דולר קנדי, בעוד שהמכירות מחוץ לקנדה הסתכמו ב-10.5 מיליון דולר. תחזיות האנליסטים ציפו להפסד מתואם של 0.38 דולר למניה והכנסות בגובה 111.9 מיליון דולר.

עוד נמסר כי החברה מכרה מעל 10 טונה של מריחואנה ברבעון, עלייה של 13% מהשנה שעברה. בהתאם, קאנופי הרחיבה את הגידול ב-183%.

בהצהרה מסר זקולין כי אחת המטרות העיקריות של החברה היא הנחת היסודות לחיזוק הנוכחות הבינלאומית שלה. "פירוש הדבר, השקעות בקניין רוחני, בניית מותגים והגדלת הגישה העולמית שלנו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
בלוף תעשיית הקאנביס
ראבק, איך אפשר להרוויח ממשהו שכל מפגר יכול לגדל בהצלחה מקסימלית, שצריך רק מים ושמש, , שאף אחד - עדיין לא יודע בדיוק מה יש בו ואיך זה עובד ומה אפשר להפיק ממנו? רפואית זה הרי יקח שנים רבות לפרק את הצמח לתרופות ייעודיות, ואם CBD יהפוך לתוסף מזון כל עולמי, בשל כוחו הבריאותי ״הכולל״ של הקאנביס אז במה הוא יהיה שונה מתירס וסויה? תדליקו שאכטה שגידלתם, ועזבו פנטזיות על מיליארדים. גם היום ברור לי שמערכת הבריאות, כשגילתה שאינה יכולה לטפל - התחילה למסטל. וציבור מסומם מתלונן פחות.
מיכאל  |  16.08.19
לכל התגובות