אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב: בכירי חברת האופציות הבינאריות יוקום נתבעים ב-100 מיליון דולר צילום: AP

ארה"ב: בכירי חברת האופציות הבינאריות יוקום נתבעים ב-100 מיליון דולר

יוסי הרצוג, מייסד ובעל השליטה בחברה מקיסריה, נתבע ע"י נציבות המסחר האמריקאית על הונאת משקיעים. עוד בנתבעים, לי אלבז, מנכ"לית יוקום לשעבר, שהורשעה לאחרונה בהליך פלילי בארה"ב על הונאה של משקיעם ב-145 מיליון דולר

15.08.2019, 18:51 | תומר גנון

נציבות המסחר האמריקאית (CFTC) הגישה השבוע תביעה אזרחית על סך 103 מיליון דולר נגד יוסי הרצוג, מייסד ובעל השליטה בחברת יוקום מקיסריה - חברה המספקת שירותים לזירות סוחר הפועלות בתחום האופציות הבינאריות - על הונאת משקיעים.

קראו עוד בכלכליסט

יחד עם הרצוג נתבעים שלושה ישראלים נוספים: לי אלבז, מנכ"לית יוקום לשעבר שהורשעה לאחרונה בהליך פלילי בארה"ב בהונאת משקיעים בסך 145 מיליון דולר, וכן אנשי העסקים הישראלים קובי כהן ושלום פרץ, שעל פי התביעה ניהלו אתרים נוספים למסחר באופציות בינאריות.

לי אלבז. הורשעה, צילום: AP לי אלבז. הורשעה | צילום: AP לי אלבז. הורשעה, צילום: AP

כפי שנחשף בעבר ב"כלכליסט"ת הרצוג נחקר בינואר אשתקד בישראל על ידי חוקרי FBI. הוא עוכב על ידי חוקרים מלהב 433 שסייעו לחוקרי ה-FBI לאור בקשה לסיוע משפטי שהגיש משרד המשפטים האמריקאי (DOJ). הרצוג שוחרר בתום החקירה לביתו.

נציבות המסחר האמריקאית - CFTC, צילום: Shutterstock נציבות המסחר האמריקאית - CFTC | צילום: Shutterstock נציבות המסחר האמריקאית - CFTC, צילום: Shutterstock

כעת, ולאחר שהרשויות האמריקאיות החליטו להגיש כתב אישום רק נגד אלבז, הוחלט להגיש נגד הרצוג תביעה אזרחית. זאת לטענת הרשויות בארה"ב לאור הונאת משקיעים ממוסדת שנוהלה על ידי יוקום וחברות נספות ששיווקו אופציות בינאריות.

עוה"ד גלעד ברון וחיים לוי ממשרד ברון ושות מסרו מטעמו של הרצוג: "החברה פעלה בהתאם ובמסגרת הוראות החוק. החברה לומדת את ההחלטה בענינה של אלבז ואת טענות הרשות ותגיב בהתאם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות