אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עמוס דאבוש יתמנה למנכ"ל קרדן נדל"ן צילום: מיכל ארבל

עמוס דאבוש יתמנה למנכ"ל קרדן נדל"ן

סמנכ"ל השיווק והפיתוח העסקי של י.ח דמרי מזה כ-12 שנה יחליף את המנכ"ל הפורש מיקי זיסמן, העובר לנהל את חברת רבוע פיתוח ויזום נדל"ן של קבוצת אלון רבוע כחול, שבשליטת מוטי בן משה

16.08.2019, 10:15 | צלי גרינברג

עמוס דאבוש, סמנכ"ל השיווק והפיתוח העסקי של חברת הנדל"ן י.ח דמרי בנייה ופיתוח, הנסחרת בבורסה בתל אביב בשווי 1.4 מיליארד שקל, ייכנס החל מה-1 בנובמבר השנה לתפקיד מנכ"ל חברת קרדן נדל"ן, הפעילה בייזום וביצוע פרויקטי בנייה למגורים ונדל"ן מניב ונסחרת בבורסה בתל אביב בשווי 373.9 מיליון שקל. כך עולה מדו"חות החברה.

קראו עוד בכלכליסט

דאבוש יחליף את מיקי זיסמן, שעוזב את תפקידו ב-4 לספטמבר השנה ועובר לנהל את חברת רבוע פיתוח וייזום נדל"ן, לאחר כשש וחצי שנים בתפקיד מנכ"ל קרדן נדל"ן. רבוע פיתוח וייזום נדל"ן היא חלק מהרחבת פעילות הנדל"ן של קבוצת אלון רבוע כחולשבשליטת מוטי בן משה.

עמוס דאבוש, צילום: מיכל ארבל עמוס דאבוש | צילום: מיכל ארבל עמוס דאבוש, צילום: מיכל ארבל

דאבוש (43) כיהן כמנהל אגף השיווק של דמרי החל משנת 2007 ועד למינוי כסמנכ"ל בחברה ב-26 למרץ 2015. הוא החל בתפקידו בדמרי לאחר שפרש ממרכז הבנייה הישראלי, שם שימש כיועץ לרכישת דירות. במרכז הבנייה הוא הקים מרכז ייעוץ ארצי לרכישת דירה, הפיק ירידי דירות, וב-2003 הקים את לובי ענף הבנייה בכנסת, שהתרחב גם לרשויות המקומיות.

ירוויח פחות מזיסמן

במסגרת תפקידו יקבל שכר חודשי בגובה 65 אלף שקל, שיועלה לאחר 3 שנות כהונה ל-70 אלף שקל ולאחר 4 שנות כהונה ל-75 אלף שקל. לשם השוואה, דמי הניהול החודשיים ששולמו לזיסמן עמדו על 108 אלף שקל, לאחר שעודכנו ב-6 למרץ 2017 מ-94.5 אלף שקל.

זיסמן היה זכאי גם לבונוס שנתי בגובה של 2.7% וסיכם את שנת 2018 עם עלות שכר בגובה 3.68 מיליון שקל, מתוכם 864 אלף שקל בונוס שנתי. דאבוש יוכל להנות מבונוס שנתי רק החל מ-2020 ובתנאי שיעלה את התשואה על ההון במינימום של 8%.

על פי הדו"חות הכספיים של דמרי שפורסמו בסוף השבוע האחרון החברה מכרה החברה ברבעון השני של 2019 תחת ניהול השיווק והמכירות של דאבוש 87 דירות בישראל, המשקפות ירידה של 14.7% לעומת הרבעון המקביל אשתקד, אז מכרה 102 דירות.

הכנסות החברה עם זאת עלו ברבעון השני השנה ב-10.8% ל-261.4 מיליון שקל, לעומת הכנסותיה ברבעון המקביל בשנת 2018, אז עמדו על 235.8 מיליון שקל. העלייה יוחסה בדו"חות לתמהיל ושיעורי הביצוע של הפרויקטים.

הדו"ח של קרדן נדל"ן, הממתינה לכניסתו של דאבוש, אינו יותר מעודד, והחברה סיכמה את הרבעון השני השנה עם הפסד של 1.6 מיליון שקל, לעומת 7.56 מיליון שקל רווח נקי ברבעון השני של 2018. הרווח התפעולי של החברה (במאוחד) גם כן ירד בחדות ועמד ברבעון השני של 2019 על 1.7 מיליון שקל לעומת 10.9 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

הכנסות קרדן נדל"ן (במאוחד) ברבעון השני של 2019 ירדו ב-23.14% ל-84 מיליון שקל, לעומת 109.3 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, וסך הנכסים של החברה נכון לסוף המחצית הראשונה של 2019 (במאוחד) עמד על כמיליארד שקל, לעומת 865 מיליון שקל בסוף המחצית הראשונה של 2018. בחודש מרץ השנה אישר דירקטוריון החברה דיבידנד בגובה 14 מיליון שקל, ששולם באפריל השנה.

 

הבעיה: היעדר קרקעות 

 

עמוס דאבוש אמר ל"כלכליסט", כי "זה אתגר גדול. הענף זורם בדמי ואני מסכם בו עוד מעט 21 שנה, ולמרות שלא פשוט לי לעזוב את דמרי בשלה העת לתפקיד הבא". לגבי תוצאות הרבעון השני של קרדן נדל"ן אליה הוא ייכנס בנובמבר לתפקיד המנכ"ל, אמר: "יש תקופות פחות טובות בכל חברה. תפקידנו לעשות אחרת וכך נעשה. החברה מאוד איתנה מבחינה פיננסית ונעשה שם סדר".

 

גורמים בשוק ההון מספרים, כי מזה כחודשיים מתנהל משא ומתן בין דאבוש לבין קרדן על כניסתו לתפקיד מנכ"ל החברה, ומאמינים כי המינוי יאפשר שינוי כיוון בחברה. אותם גורמים אומרים ל"כלכליסט", כי "מי שעובד אצל דמרי יודע את העבודה. הבעיה של קרדן כיום היא היעדר קרקעות, חוסר מיקוד עסקי, ותלות בקבלנים חיצוניים לבנייה. אבל מצד שני יש לה איתנות פיננסית בשל ההון העצמי הגבוה. אם דאבוש יביא את מה שלמד מדמרי לחברה, והבעלים של קרדן יאפשרו לו, אז צפויה להיות תפנית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות