אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי השיגור לעוטף: צה"ל תקף יעדי חמאס בעזה צילום: YNET

אחרי השיגור לעוטף: צה"ל תקף יעדי חמאס בעזה

חיל האוויר תקף שתי "תשתיות טרור תת-קרקעיות" של חמאס בצפון ובמרכז רצועת עזה בתגובה לירי הרקטה שיורטה: "רואים בחמאס אחראי על כל מה שנעשה ברצועה"

17.08.2019, 07:41 | ynet

צה"ל תקף הלילה (שבת) ברצועת עזה בעקבות שיגור הרקטה אמש לעבר עוטף עזה. דובר צה"ל מסר כי מטוסי קרב וכלי טיס תקפו שתי תשתיות טרור תת-קרקעיות של חמאס בצפון ובמרכז הרצועה. עוד נמסר כי "ישראל רואה בחמאס אחראי על כל הנעשה ברצועת עזה או ממנה". ארגון הטרור טרם הגיב לירי הרקטה או קיבל אחריות על השיגור.

חמאס משתמש במתקנים תת-קרקעיים אלה בתוך רצועת עזה לנכסיו הצבאיים: חמ"לי פיקוד ושליטה, מרכזי שיגור רקטות, מסתור לבכיריו - ולא בהכרח רק כמנהרות לחימה פנימיות הממתינות לכוחות צה"ל ביום פקודה, הגם שיש חיבורים בין אותם חללים שמתחת לאדמה.

הרקטה שוגרה אמש בשעה 21:00. שלוש אזעקות נשמעו בשדרות וביישובי המועצה האזורית שער הנגב. צה"ל הודיע כי זוהה שיגור אחד מכיוון רצועת עזה, שיורט על ידי מערכת "כיפת ברזל". אף שלא נשמעה אזעקה באשכול, במועצה האזורית ציינו כי צה"ל נמצא בקשר רציף עם הרשות ואין הנחיות מיוחדות לתושבים. גם בשער הנגב לא הודיעו על הנחיות מיוחדות.

מוקדם יותר בצהריים הפגינו כ-5,600 פלסטינים לאורך כמה מוקדים בגבול הרצועה. המפגינים השליכו רימונים ומטעני חבלה לעבר הגדר, וחלקם אף התקרבו אליה. כוחות צה"ל השיבו באמצעים לפיזור הפגנות.

תקיפה בעזה (ארכיון), צילום: YNET תקיפה בעזה (ארכיון) | צילום: YNET תקיפה בעזה (ארכיון), צילום: YNET

לאחר פיגוע הדריסה בגוש עציון חילקו בעזה ממתקים. מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף כמיל אבו רוקון, גינה את החגיגות וכתב: "באיזו תרבות חוגגים על הדם של נערים תמימים שנדרסו על ידי מחבל פושע? ממש כאן, ברצועת עזה. מי שמהלל ומשבח פעולות טרור ואלימות הוא פושע בעצמו - וחסר כבוד וערכים. תושבי עזה, הטרור פוגע ביציבות ובכם".

הפעם הקודמת שבה שוגרו רקטות לכיוון עוטף עזה הייתה לפני חודש. גם אז, מעט לפני השעה 22:00 ביום שישי נשמעו אזעקות בכמה יישובים במועצה האזורית אשכול. צה"ל זיהה שיגור אחד של רקטה שהתפוצצה בשטח פתוח. פחות משעה וחצי לאחר מכן נשמע פיצוץ במועצת חוף אשקלון ללא אזעקה. בצה"ל מסרו כי ההתרעה לא הופעלה מכיוון שלא נשקפה סכנה ליישובים.

הרקטות שוגרו בזמן שמשלחת בכירים ממצרים שהתה ברצועה לטובת פגישות עם הנהגת חמאס, וברקע המתיחות שהתעוררה לאחר הרג פעיל חמאס על-ידי לוחמי צה"ל. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות