אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשמית: אחד ממייסדי עליבאבא רוכש את מלוא הבעלות על קבוצת ה-NBA ברוקלין נטס צילום: אי פי איי

רשמית: אחד ממייסדי עליבאבא רוכש את מלוא הבעלות על קבוצת ה-NBA ברוקלין נטס

ג'וזף צאו רוכש את יתרת המניות, 51%, בקבוצת הכדורסל מאיש העסקים הרוסי מיכיאל פרוחורוב; הצדדים לא מסרו פרטים פיננסיים, ואולם לפי דיווחים, העסקה משקפת שווי שיא של 2.35 מיליארד דולר לקבוצה; צאו רוכש גם את ברקליס סנטר תמורת מיליארד דולר

16.08.2019, 21:58 | שירות כלכליסט

ג'וזף צאי, סגן נשיא עליבאבא ואחד ממייסדי החברה, רוכש 51% נוספים ממניות קבוצת ה-NBA ברוקלין נטס, מאיש העסקים הרוסי מיכאיל פרוחורוב. כך הודיעה היום קבוצת הכדורסל האמריקאית.

ב-2017 צאי שילם לפרוחורוב כמיליארד דולר עבור 49% מהקבוצה.

הצדדים לא מסרו פרטים פיננסיים, ואולם סוכנות רויטרס דיווחה מוקדם יותר השבוע כי העסקה משקפת שווי שיא של 2.35 מיליארד דולר לקבוצת הכדורסל.

פרוחורוב רכש את המועדון ב-2010 ושילם 223 מיליון דולר תמורת 80% מהמניות. ב-2015 הוא רכש את ה-20% הנותרים. לפי פרסומים, האוליגרך הרוסי השקיע במהלך השנים שלו בנטס 553 מיליון דולר, שחלקם היוו גם סיוע בבניית אולמה הנוכחי של הקבוצה - הבארקליס סנטר - שבבעלותו.

במסגרת העסקה הנוכחית ירכוש צאי גם את ברקליס סנטר, תמורת כמיליארד דולר.

ג ג'וזף צאי | צילום: רויטרס ג

העסקה תושלם בסוף ספטמבר, והיה כפופה לאישור מוסדות ה-NBA.

פרוחורוב מסר: "היה לי את הכבוד לפתוח את בארקליס סנטר, להביא את הנטס לברוקלין, ולראות אותם נקשרים לקהילה. הקבוצה נמצאת כיום במקום טוב יותר מאי פעם, ואני יודע שג'ו ימשיך את ההצלחה הזאת, ובמקביל יספק חוויה לאוהדים בברקליס סנטר". 

עסקת השיא בספורט האמריקאי בוצעה בשנה שעברה, אז רכש מנהל קרנות הגידור דיוויד טפר את קבוצת הפוטבול קרולינה פנת'רס תמורת 2.2 מיליארד דולר. ב-2017 רכש טילמן פרטיטה את קבוצת ה-NBA יוסטון רוקטס תמורת סכום דומה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות