אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי שנמלט: מייסד "טלגראס" נעצר באוקראינה

אחרי שנמלט: מייסד "טלגראס" נעצר באוקראינה

עמוס דב סילבר, שהצליח לברוח בדיוטי פרי בקייב רגע לפני שהוסגר מאוקראינה לישראל, נעצר אחרי יומיים של מצוד. שלושה מאנשי שירות הביטחון האוקראיני נעצרו בחשד שסייעו לו. הערב יגיעו נציגי המשטרה למדינה כדי לתאם מקרוב את הסגרתו

17.08.2019, 12:14 | אלי סניור וגלעד מורג, ynet

עמוס דב סילבר, מייסד "טלגראס" שהצליח להימלט באוקראינה רגע לפני הסגרתו לישראל, נעצר הבוקר (שבת) בעיר אומן אחרי מצוד כבן יומיים. לפי שירות הביטחון האוקראיני, שלושה מאנשי הארגון נעצרו בחשד שסייעו לו להימלט מנמל התעופה בוריספיל בקייב, לפני שהועלה למטוס לארץ.

במשטרת ישראל מסרו כי סילבר נעצר בתום מבצע חיפושים "מהיר ונחוש" של משטרת אוקראינה, בשיתוף פעולה מלא עם נציגי המשטרה. לפי המשטרה, עם קבלת הדיווח על הימלטותו, נספח המשטרה ברוסיה, מהמחלקה לתיאום מבצעי (מת"מ) באגף החקירות והמודיעין, עשה את דרכו למקום על מנת לסייע ולעקוב מקרוב אחר המצוד.

עם הגעתו לאוקראינה אתמול של הנספח, נערכה הערכת מצב מודיעינית משותפת והחלו פעולות לאיתור של החשוד. במהלך המצוד עלה חשד כי הוא נמצא באומן, והוא אותר ונעצר בתוך זמן קצר. הערב צפויה לצאת לאוקראינה משלחת של שוטרי משטרת ישראל מאגף החקירות והמודיעין על מנת לתאם את הליך ההסגרה מקרוב.

עמוס סילבר עמוס סילבר עמוס סילבר

סילבר הצליח להימלט בדיוטי פרי בשדה התעופה בוריספיל שבקייב, בלילה שבין חמישי לשישי. משטרת אוקראינה מיהרה בשעות הערב בחמישי להעביר אותו הישר מבית המשפט העליון, שאישר את הסגרתו, לנמל התעופה בקייב. היא לא עדכנה את משטרת ישראל בזמן אמת - ולכן לא היו במקום נציגים ישראלים. סילבר, לפי החשד, עבר את הבידוק, ביצע כירטוס ונעלם בדיוטי פרי - לאחר שהאזיק האלקטרוני הוסר מידו.

גלי, אשתו של סילבר, אמרה ל-ynet אחרי שנמלט כי "אם זה נכון אני בהתרגשות גדולה מאוד וגאה בו. אני מאמינה שיכול להיות שמשטרת ישראל עובדים על כולנו כי הם הפרו את כל התנאים שלו ועברו על אמנות בינלאומיות. המעצר לא היה חוקי, וההסגרה גם לא. בזמן שמתנהלים תהליכים משפטיים נוספים שלא התקבלה תשובה לגביהם, גם ההסגרה הזו היא בעצם חטיפה". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות