אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשטרה עצרה מפגינים שמחו נגד מנדלבליט בפתח תקווה; אהוד ברק: "נדרשת בדיקה יסודית"

המשטרה עצרה מפגינים שמחו נגד מנדלבליט בפתח תקווה; אהוד ברק: "נדרשת בדיקה יסודית"

הרשת גועשת לאחר מעצר של שבעה מפגינים שמחו אתמול בערב נגד היועץ המשפטי לממשלה בפתח תקווה. "המשטרה: "הם הפרו את ההנחיות וצעדו בציר ההליכה של מנדלבליט לבית הכנסת". ברק: "אירוע שערורייתי, אנחנו לא טורקיה או ונצואלה". היום בערב תתקיים במקום הפגנה נוספת

17.08.2019, 17:47 | שירות כלכליסט

"נדרשת בדיקה יסודית והתנצלות בפני אזרחים", כך הגיב רה"מ לשעבר וחבר המחנה הדמוקרטי אהוד ברק לשורת מעצרים שנויים במחלוקת שביצעה אתמול בערב המשטרה בפתח תקווה במסגרת מחאה נגד היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט.

 

במהלך האירוע עצרה המשטרה שבעה מפגינים בחשד שהפרו את הנחיותיה וליוו את מנדלבליט בדרכו לבית הכנסת שלו בעיר. היום שיחררה המשטרה את אחד המפגינים. שלושה מפגינים נוספים שעוכבו שוחררו גם הם. שלושה אחרים, שסירבו להתחייב להרחקה מהמקום, נותרו במעצר ונלקחו לבית המעצר הדרים. המשטרה צפויה להביאם לדיון בבית המשפט בצאת השבת.

 

יצוין, כי בהפגנה אתמול בערב השתתפו מפגינים בודדים, שלטענתם מחו באופן לגיטימי ובלתי אלים. מנגד במשטרה טוענים כי ההפגנה בוצעה בניגוד להנחיות מפורשות שהופצו על ידה השבוע, ובין היתר היות "צעדו בציר ההליכה של היועץ המשפטי לממשלה לבית הכנסת, כרזו במגפונים והפריעו את פעולת השוטרים במילוי תפקידם". עוד נטען כי המפגינים סירבו לבקשת השוטרים להתלוות אליהם לתחנת המשטרה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

המעצרים עוררו זעם רב ותגובות רבות ברשתות החברתית. ברק שיתף תמונה מהאירוע בפייסבוק ומחה: "זה לא בטורקיה ולא בוונצואלה! זה בפתח תקווה הערב. עו״ד סיגלית קסלר נעצרת ונאזקת באלימות ע״י משטרת ישראל שמפרה את הנחיות בג״צ בניסיון להשתיק ביקורת על מנדלבליט. גלעד ארדן, פתח תקווה זה לא אום חיראן. לאזרחים מותר להפגין".

 

ברק דרש בטוויטר את התערבות השר לביטחון פנים גלעד ארדן וקבע: "נדרש תיקון של דפוס ההתנהלות ההזוי הזה". לדבריו, מדובר ב"אירוע שערורייתי בו המשטרה, בשליחות או בהשראת היועמ"ש, עוצרת אזרחים. אוזקת עורך דין בפתח תחנת משטרה. מונעת מעורך דין של העצורים אינפורמציה וגישה אליהם. עוד מעט יעצרו גם אותו. מקומם!".

 

דבריו של ברק הצליחו להרגיז את יו"ר הרשימה המשותפת ח"כ איימן עודה שצייץ בטוויטר: "ברק, גם באום אל חיראן מותר להפגין! תשמור את ההתנצלויות והבהרות לעצמך. אחריות אמיתית היא לרדת מהבמה הציבורית. בשביל להלחם למען עתיד משותף צריך להשאיר אותך בעבר".

 

ברק הגיב לדבריו של עודה וטען כי הוא עוזר לקמפיין השנאה של נתניהו, כלשונו. "אין צורך לסייע לנתניהו ללבות שנאה", כתב ברק. "גם עודה יודע היטב. אי-ההבנה של הניסוח הובהרה: 'באום אל-חיראן טויחה החקירה. לא ניתן שזה יקרה שוב'. ניצול אי-הבנה לחרחור ריב בין יהודים לערבים זה לא שותפות. זה המשך שיתוף הפעולה הבזוי עם נתניהו. תפקידנו: לקדם דיאלוג בדרך לממשלת שינוי. זה אומץ".

 

אורנה אנג'ל שיתפה סרטון המתעד את המעצרים בפייסבוק: "אתמול בפתח תקווה. קלטתי מה הם עושים בהפגנות של שחורים וערבים. קומו מאדישותכם. אל תטמנו את הראש בחול. לא בשביל זה ההורים שלנו חטפו מכל קצוות תבל, מכות וגרוש, ניתוק מארצם ומולדתם חיי דלות וצער ממלחמות בלתי פוסקות. אתמול בשבילי חופש, שוויון וצדק קיבלו משנה תוקף. אל תפחדו. תתלהבו. יש כאן מדינה שצריכה עזרה גדולה, להיות נורמאלית ומכבדת. זה בידיים שלנו. לא של אף אחד אחר".

 

היום בערב צפויה להתקיים במקום הפגנה נוספת.

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

21 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

21.
ישראלים תתעוררו
הערבים רוצים לתפוס את השלטון במדינת ישראל ולהפוך את ישראל למדינה ערבית כדי שזה יקרה הערבים מתפעלים את השמאלנים להפיל את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואת השלטון הלאומי ציוני השמאלנים משתוקקים לשלטון משותף של ערבים ושמאלנים בתחום המצומצם בגבולות שלפני 1967 מדינת כל אזרחיה כולל הפולשים האפריקאים ואחרים מדינה לא יהודית לא ציונית לא ישראלית כדי שזה יקרה השמאלנים עושים הכל ממש הכל כדי להפיל את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואת השלטון הלאומי ציוני
ציקי  |  18.08.19
19.
שודרגתי! עצם הימצאותי במרחב היא מחאה... ברוכים הבאים לממשל ממ"ז מרכז!
בדיון , הלילה (מוצ"ש) בשלום ראשון, אצל השופטת התורנית רנה הירש, התביעה המשטרתית טענה שעל פי החלטתו האחרונה של ממ"ז בעניין המחאה בפ"ת, עצם הימצאותי במרחב היא מחאה אסורה. https://inproperinla.blogspot.com/2019/08/2019-098-18.html
יוסף צרניק  |  18.08.19
18.
ההפגנות
זכותו של ברק להפגין.... אבל קודם זכותנו לדעת כמה עינינים על פרשיות השחיתות בהם הוא מעורב... ביריון קשקשים אהוד ברק סמל הניאול והניוול השחיתות "פרצופו מהול בחרה " לא דוגמא לכלום.... מצדיע לכל המפגינים נגד המרחן המשפחתי המדוייק "הטובים לטייח "הטיח הלאומי מנדלשיט צריך ללכת הביתה זיכרו מפגינים יקרים ואוהבים מנדנבליט חושש ובצדק שהכבלים של נתניהו יעשו לו מה שעשו ליצחק רבין ולעלות מצבת האבא שלו נועדה לרמוז לו על כך ביבי ראש ממשלה מרוקאי
אביחי  |  18.08.19
לכל התגובות