אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמזון ניצחה את מס ההכנסה האמריקאי בקרב על 1.5 מיליארד דולר

אמזון ניצחה את מס ההכנסה האמריקאי בקרב על 1.5 מיליארד דולר

בית משפט לערעורים בסיאטל הותיר על כנו פסק דין שהתיר לאמזון להעביר קניין רוחני שלה לחברת-בת בלוקסמבורג. ענקית הסחר המקוון בחרה למקם את משרדיה הראשיים באירופה במקום בשל המע"מ ומס החברות הנמוכים. אמזון הזהירה כי אם הערעור יתקבל היא תידרש לשלם סכומים אדירים של מס

17.08.2019, 21:35 | שירות כלכליסט

חברת אמזון ניצחה בקרב משפטי מול מס ההכנסה האמריקאי במחלוקת על 1.5 מיליארד דולר שנסבה סביב חובת החברכה לשלם מיסים על עסקאות שביצעה עם שלוחה שלה בלוקסמבורג.

קראו עוד בכלכליסט

בהחלטה פה אחד של שלושת השופטים הותיר בית המשפט לערעורים בסיאטל על כנה פסיקה מ-2017 של בית המשפט לענייני מיסים, בנוגע לנכסים לא חומריים שאמזון העבירה בשנים 2005 ו-2006 לאותה שלוחה. בין הנכסים שהעבירה אמזון לשלוחתה בלוקסמבורג: נכסים לא חומריים, ובהם קניין רוחני, תוכנה ורשימות לקוחות. בית המשפט לערעורים דחה הגדרה רחבה יותר של המושג "נכסים לא חומריים" שאותה ביקשה לכונן רשות המיסים. קבלת הפרשנות הרחבה של המושג הייתה מעלה משמעותית את המס שאמזון היתה נדרשת לשלם.

אמזון אמרה שבחרה להקים את משרדיה הראשיים באירופה בלוקסמבורג בזכות מיקומה המרכזי, וכן בגלל שמס הערך מוסף בה הוא הנמוך באירופה, ומס החברות בה נמוך יחסית. החברה שבסיסה בסיאטל הזהירה שהיא עשויה לעמוד בפני מחויבויות מס אדירות אם פסיקתו של בית המשפט לענייני מיסים תבוטל, או במקרה שבקשתה של רשות המיסים תהיה תקפה לשנות מס נוספות. 

מייסד אמזון ג מייסד אמזון ג'ף בזוס | צילום: רויטרס מייסד אמזון ג

ההכנסה של אמזון עמדה על 10.1 מיליארד דולרב-2018 ועל 6.2 מיליארד דולר בחודשים ינואר-יוני השנה.

חברות אמריקאיות משלמות מס חברות בארה"ב גם כאשר הן מרוויחות כסף מחוץ למדינה. אך על פי בית המשפט לערעורים, תקנות המס מאפשרות לחברות כמו אמזון להעביר נכסים לא חומריים לשלוחות שלהן בארצות אחרות, כל עוד השלוחות משלמות את חלקן בעלויות הפיתוח של אותם נכסים לא חומריים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות