אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אין תשובה: מניית דלק ירדה השבוע ב־6.7% צילום: קבוצת דלק

אין תשובה: מניית דלק ירדה השבוע ב־6.7%

גם שיחת ההרגעה של יצחק תשובה עם המשקיעים לא עזרה למניית קבוצת דלק, שירדה ביומיים שלאחר השיחה ב־5.6%

18.08.2019, 07:36 | ליאור גוטמן

שיחת ההרגעה שערך בעל השליטה בקבוצת דלק יצחק תשובה ביום שלישי לא שכנעה את ציבור המשקיעים ורק ביום חמישי רשמה מניית הקבוצה ירידה של 2.78% והשלימה ירידה של 5.56% מאז השיחה. בסך הכל, ירדה מניית קבוצת דלק ב־6.7% במהלך השבוע החולף.  

קראו עוד בכלכליסט

כזכור, תשובה פנה בשבוע החולף לציבור המשקיעים ולאנליסטים והסביר שרכישת נכסי הנפט של שברון בים הצפוני היא עסקה מצויינת כהגדרתו, ותיושם עם או בלי כניסת משקיע נוסף. ביום רביעי קיבלה הקבוצה "חמצן" פיננסי, בשעה ששותפות דלק קידוחים, בה מחזיקה קבוצת דלק 59%, הודיעה שתחלק דיבידנד בהיקף של כ־150 מיליון דולר, כאשר כ־90 מיליון יתגלגלו לקופת קבוצת דלק ויסייעו לה לממן את עסקת שברון.

משיחות "כלכליסט" עם נציגי מוסדיים עולה שהציפיה היא לסוף אוגוסט, אז אמורה דלק קידוחים לשלם את חלקה בעסקת הרכש של צנרת הגז המושבתת של EMG, שנאמד בכ־150 מיליון דולר. התשלום ייתפס על ידי השוק כ"דמי רצינות" להשלמת ייצוא הגז למצרים כבר בדצמבר, סמוך לעסקת שברון.

לדלק קידוחים שתי עסקאות ייצוא גז מול דולפינוס המצרית (אחת ממאגר לוויתן בו היא מחזיקה 45%, שניה ממאגר תמר בו היא מחזיקה כ־26%), כמו גם מול חברת החשמל הירדנית. השווי המצרפי שלהן דווח בעבר על ידי דלק קידוחים בכ־25 מיליארד דולר. לפיכך, תחילת ההזרמה לירדן ולמצרים אמורה לשפר את תזרים המזומנים של דלק קידוחים ועמה את של קבוצת דלק.

יצחק תשובה, צילום: עמית שעל יצחק תשובה | צילום: עמית שעל יצחק תשובה, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות