אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מבחן ההפעלה הקולית: איזו סייענית חכמה היא הכי חכמה? צילום: שאטרסטוק

מבחן ההפעלה הקולית: איזו סייענית חכמה היא הכי חכמה?

קרן לופ ונצ'רס ערכה את המחקר השנתי שלה בתחום ביצועי סייעניות חכמות, שהראה שאלקסה מבית אמזון עדיין מפגרת אחר סירי וגוגל אסיסטנט, על אף ששופרה משמעוותית מאז השנה שעברה. ואולם, סייענית אחת התבלטה כמדויקת מהאחרות, במבחן שכלל 800 שאלות ומשימות

18.08.2019, 18:14 | שירות כלכליסט

מיהי הסייענית החכמה הכי חכמה? אנשי קרן לופ ונצ'רס הזמינו ניתוח מעמיק של גוגל אסיסטנט, סירי מבית אפל ואלקסה מבית אמזון, כדי לבחון את ביצועי פלטפורמות ההפעלה הקולית הפופולריות בשוק. הניתוח כלל 800 שאלות, פניות ובקשות של משתמשים לשלוש הסייעניות, ובסופו התגלתה גוגל אסיסטנט כמדויקת מהאחרות.

קראו עוד בכלכליסט

המחקר כלל שאלות זהות, כמו בקשה להמלצה על בתי עסק בסביבת המשתמש, בקשה לביצוע פעולות שונות במכשיר שמריץ את הסייענית, הזמנת מוצרים, ניווט, בקשה לתוכני בידור ועוד. הסייענית של גוגל זיהתה את כל 800 השאלות שקיבלה וביצעה נכונה 93% מהבקשות. למקום השני הגיעה סירי, שלא הבינה רק שתיים מתוך 800 השאלות וביצעה במדויק את המטלות ב-83% מהמקרים. אלקסה הגיעה אחרונה, כשלא הבינה רק שאלה אחת וביצעה 80% מהמטלות במדויק.

רמקול אקו, מבוסס אלקסה, צילום: royal cyber רמקול אקו, מבוסס אלקסה | צילום: royal cyber רמקול אקו, מבוסס אלקסה, צילום: royal cyber

קרן לופ ונצ'רס הזמינה בדיקה זהה בשנה שעברה, אשר הציגה את אותם הנתונים: גוגל בראש, אחריה אפל ובקצה אמזון. ואולם, השיפור של אלקסה היה הגדול ביותר; בשנה שעברה עמד הדיוק שלה על 61%, בעוד של גוגל על 86% ושל אפל - על 79%.

בפוסט שפרסמה הקרן, הצביעה על המשך המגמה: "גוגל מציגה ביצועים טובים יותר בשאלות מידע, סירי מבצעת פקודות טוב יותר, ודירוג היעילות שמתבסס על מספר השאלות שהן ענו עליהן נותר על כנו". ואולם, נכתב שסירי תפקדה טוב יותר בקטגוריית הפקודות לביצוע במכשיר, אף יותר מגוגל אסיסטנט. זאת, שכן בעוד שתיהן מוטמעות במערכות הפעלה למובייל, סירי פועלת רק במכשירי אפל שהם בעלי חומרה אחידה שמותאמת לה, ואסיסטנט - בכל מאות דגמי האנדרואיד בעולם. גם השנה לא כלל המחקר את קורטנה של מיקרוסופט, שנחשבת למתקדמת מאוד טכנולוגית, ואת ביקסבי של סמסונג, שנחשבת למוגבלת בהשוואה למתחרות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
בדיקה גוגל מול אמזון
מניסיון של כמה חודשים בהפעלה קולית של בית חכם עם אלקסה (אמזון אקו) ו גוגל אסיסטנט אפשר להגיד שגוגל טובה בהרבה בזיהוי הקול לעומת אלקסה. בנוסף אלקסה "נודניקית" וחופרת תשובות לא רלוונטיות לבקשות הפעלה לעומת גוגל שמבצעת או עונה לא מבינה בקצרה. ממשק ההגדרות של אלקסה (אפליקציה בטלפון) מכיל הרבה יותר תכונות וברור בהרבה מהממשק של גוגל הבדיקה בוצעה באנגלית.
הבודק  |  18.08.19