אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בג"ץ הקפיא את מינוי המועמד של אמיר אוחנה למנכ"ל משרד המשפטים צילום: אוהד צויגנברג

בג"ץ הקפיא את מינוי המועמד של אמיר אוחנה למנכ"ל משרד המשפטים

ההקפאה - עד להכרעה בעתירה שהגישה התנועה לאיכות השלטון; לטענת העותרים, "השר אוחנה נכשל מלהסביר מדוע אצה לו הדרך לפטר את אמי פלמור בתקופה כה רגישה, וכיצד ייתכן שלא מצא כל מחליף ראוי מבין עובדי המדינה הבכירים"

18.08.2019, 18:55 | צבי זרחיה

בג"ץ הורה הערב על הקפאת מינויו של אופיר כהן לתפקיד מנכ"ל משרד המשפטים - עד להכרעה בעתירה שהגישה התנועה לאיכות השלטון.

קראו עוד בכלכליסט

השופט ג'ורג' קרא קבע שהעתירה תועבר לדיון בפני הרכב בהקדם האפשרי. עוד לא נקבע מי יישב בהרכב.

שר המשפטים אמיר אוחנה ביקש למנות את כהן לתפקיד, לאחר שהדיח את המנכ"לית הקודמת אמי פלמור. 

אמיר אוחנה, צילום: אוהד צויגנברג אמיר אוחנה | צילום: אוהד צויגנברג אמיר אוחנה, צילום: אוהד צויגנברג

התנועה לאיכות השלטון טענה כי "חוות הדעת של ועדת המינויים מעלה סימני שאלה קשים ביותר לגבי טיב השיקולים שהופעלו בהליך המינוי של כהן, אשר כל כולו עומד בסתירה ישירה להוראות הברורות בהנחיות היועמ"ש בתקופת בחירות - עד כדי ריקון מוחלט של ההנחיות מתוכנן. השר אוחנה נכשל מלהסביר מדוע אצה לו הדרך לפטר את אמי פלמור בתקופה כה רגישה, וכיצד ייתכן שלא מצא כל מחליף ראוי מבין עובדי המדינה הבכירים. אין ספק שיש בצו הביניים על מנת להעיד כאלף עדים על כך שגם דעתו של בית המשפט לא נחה מההסברים, או אי ההסברים, של השר, ואנו מקווים כי בסוף ההליך ייפסל מינוי זה"

מוקדם יותר היום אישרה הוועדה למינויים בכירים פה אחד את המועמדות של כהן.

אוחנה מסר בתגובה כי "כהן הוא מהמינויים הראויים ביותר במשרדי הממשלה. מדובר באדם שתרם את שנותיו היפות ביותר לשירות ביטחון מדינת ישראל ונושא על גופו את המחיר היקר. הוא בעל כישורים משפטיים וניהוליים מתאימים כפי שקבעה הוועדה למינויים בכירים בנציבות שירות המדינה, שדנה בדקדקנות במינויו. אני מקווה ומעריך שגם ביהמ"ש העליון יתרשם כך".

כהן הוא עורך דין במקצועו המומחה לדיני נדל"ן, מקרקעין ומיסוי מוניציפאלי. הוא נמנה על מייסדי וראשי עמותת משרתי המילואים, בה הוביל וקידם תהליכי חקיקה ותיקון תקנות מול בכירים בשירות הציבורי, נבחרי ציבור ובוועדות הכנסת השונות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
איש אחד החליט להחריב 70 שנות בניה של דמוקרטיה כדי להשאר בכסא
חוקי מדינת ישראל נקבעו ע"י ממשלות רבות מימין ומשמאל ומשרתים אותנו בכל תחומי החיים. עשיית דלגיטימציה לכל העוסקים בשלטון החוק מהיוע"מ לממשלה, מבקר המדינה, שופטים, ושוטרים שרובם היו מינויים שלו תוך כדי ליבוי שנאה והסתה, עשיית דלגיטימציה לעיתונאים שתפקידם בהגדרה הוא לחטט ולחפש איפה ישנה שחיתות ולכל מי שלא מתיישר עם הקו, גורם לחורבן כל המפעל הציוני שמושתת על דמוקרטיה וליברליזם ומעלה את הקיצוניים שמנסים תוך כדי הסתה ופירוד להגיע למדינת הלכה. השיטה של הכנסת בובות כמו אוחנה למרכזי הפיקוח והשמירה על הדמוקרטיה כדי להטות אותם לאג'נדות פוליטיות ואישיות תחת טיעון של "משילות" תביא לסדום ועמורה של שחיתות ותשאיר בארץ רק את האוכלוסיה החלשה שלא תהיה לה משאבים לברוח מכאן למרות העוני שישרור כאן ללא כלכלה -כי במדינת הלכה אנשים אוהבים לקבל כסף בלי לעבוד.
משה רבינו  |  19.08.19
לכל התגובות