אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סמסונג כתירוץ: אפל מחפשת פטור ממכסי מלחמת הסחר צילום: איי אף פי, רויטרס

סמסונג כתירוץ: אפל מחפשת פטור ממכסי מלחמת הסחר

מנכ"ל החברה טים קוק פגש את הנשיא טראמפ במועדון הגולף שלו, והסביר לו כיצד יפגעו מכסי מלחמת הסחר בפעילות היצרנית. זאת, בעוד מתחרתה הקוריאנית מושפעת פחות מהמאבק, בשל פיזור מערך הייצור שלה. עדיין לא ידוע על הסדר בין אפל והממשלה

19.08.2019, 11:39 | שירות כלכליסט

מלחמת הסחר בין ארה"ב וסין ממשיכה להעיף רסיסים שפוגעים ביצרניות אמריקאיות ואחרות; אפל, יצרנית חומרה שתלויה בקבלנים בסין וחוששת מהשפעות שליליות, מנסה לשפר עמדות: בסוף השבוע נפגש מנכ"ל החברה טים קוק עם הנשיא טראמפ במועדון הגולף של האחרון בניו ג'רזי. במהלך הפגישה, ניסה קוק לשכנע את הנשיא לדאוג שמכסים מתוכננים לא יפגעו בחברה.

קראו עוד בכלכליסט

"הייתה לי פגישה טובה מאוד עם טים קוק", עדכן טראמפ עיתונאים בדרכו חזרה לוושינגטון. "אני רוחש כבוד רב לטים קוק, והוא שוחח איתי על המכסים. היה לו טיעון משכנע - שסמסונג היא המתחרה העיקרית שלהם, וסמסונג לא משלמת מכסים כי היא מדרום קוריאה", הסביר. "קשה לאפל לשלם מכסים אם הם מתחרים נגד חברה טובה מאוד שלא משלמת. סמסונג לא משלמת מכסים כי היא ממוקמת במדינה אחרת. לדעתי זה היה טיעון משכנע ואני חושב על זה".

טים קוק טים קוק טים קוק

מרבית המוצרים של אפל מיוצרים בסין, ולכן צפוי לחול עליהם מס נוסף של 10%, שאמור להיכנס לתוקף ב-1 בספטמבר על מוצרים כמו האפל ווטש ואוזניות האיירפודס. מכס נוסף שישפיע על מכשירי הדגל כמו האייפון, האייפד והמקבוק ייכנס לתוקף רק ב-15 בדצמבר.

בניגוד לאפל, שרשרת הייצור של סמסונג מגוונת יותר ורוב הייצור מתבצע בדרום קוריאה וגם בווייטנאם. לפיכך, החברה לא נפגעת בצורה משמעותית ממלחמת הסחר המתמשכת של טראמפ עם סין. לאחרונה דווח כי אפל מתכוונת להעביר חלק מהייצור שלה למדינות אחרות.

לקראת פגישתם של קוק וטראמפ ביום שישי, צייץ הנשיא בטוויטר כי אפל "תוציא סכומים גדולים של כסף בארה"ב. נהדר!" עם זאת, הוא לא פירט מעבר לכך, ולא סיפק לעיתונאים פרטים על ההשקעות המתוכננות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות