אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מתחם צריפין - ממחנה צבאי ישן לסוהו חדש בלב הארץ הדמיה: Evolve Media

מתחם צריפין - ממחנה צבאי ישן לסוהו חדש בלב הארץ

בשנים האחרונות חווה מדינת ישראל גידול משמעותי באוכלוסייה שלה, לצד התפתחות כלכלית מהירה שהובילה לצמיחה ולשגשוג

19.08.2019, 13:07 | בשיתוף AYALA TOWERS
תנאים אלה הניעו לשגשוג בתהליכי פיתוח מואצים ולשינויים בתחום הבינוי, שכללו את פיתוח המרקם האורבני בערים המרכזיות, התרחבות השטחים הקיימים, והחשת קצב הבינוי באזורים אלה. באופן טבעי, נוצר ביקוש חסר תקדים לשטחים שישמשו עבור מגורים, תעשייה ומסחר, תשתיות, ועוד.

מצב זה יצר מספר אפקטים כמו יצירת לחץ על משאבי הקרקע בתוך המערכת העירונית, לצד מחסור חמור בקרקעות באזורים המאוכלסים, שהמשיך להתעצם. צפיפות האוכלוסין החלה לתת את אותותיה, בעיקר באזורי הביקוש, עובדה שהובילה את ממשלת ישראל לקבל בשנת 2015 החלטה גורלית ומבורכת.

אין זה סוד כי צה"ל הינו צרכן קרקעות גדול, שחלקן נמצאות באזורי ביקוש גבוה, כמו מחנה צריפין הממוקם באזור עירוני-אזרחי בלב מדינת ישראל, וחולש על דונמים של אדמה. החלטת הממשלה משנת 2015 קבעה כי יפונו כל שטחי מחנות צה"ל מאזורי הביקוש, ובמקביל בסיסי אמ"ן ותקשוב יעברו לנגב במטרה לפנות את הקרקעות לטובת האוכלוסייה. מסתבר שהחלטה זאת, הובילה לתנופת נדל"ן משמעותית במתחם צריפין, ובימים אלה, ממשיכים באגף התכנון בצה"ל בשיתוף עם אגף מבצעים, לוגיסטיקה ונכסים (אמון) ואגף ההנדסה והבינוי במשרד הביטחון, בפרויקט הלאומי לפינוי מחנות צה"ל בצריפין, כאשר עד לרגע זה פונו למעלה מ-1,200 דונמים ומאות אלפי מ"ר של מבנים ותשתיות, לטובת הקמת אלפי יחידות דיור ושטחי מסחר.
פרויקט AYALA TOWERS , הדמיה: Evolve Media פרויקט AYALA TOWERS | הדמיה: Evolve Media פרויקט AYALA TOWERS , הדמיה: Evolve Media

 

גבולות הפרויקט ויתרונותיו בעולם התעסוקה

מתחם צריפין ממוקם בשטחן של מערב ראשון לציון ודרום באר יעקב, וגובל בכביש 44. תוכנית הבינוי והפיתוח החדשה, כוללת שמונה מתחמי תכנון, כאשר שניים מהם, מתחמים , 1 ו-2, יוצרים את רובע המגורים החדש שמחובר באופן נגיש לכביש 4313. התוכניות של שני המתחמים כוללות 6,900 יח"ד וכ- 190 אלף מ"ר לתעסוקה ומסחר. נדמה כי בין ראשון לציון לבאר יעקב, בלב גוש דן, שוכנת לה פנינת נדל"ן אמיתית שמתעוררת לתחייה ומציעה מיקום נהדר, לצד שלל אפשרויות. מתחם 2, צפוי להיות התוסס מביניהם. כ

בר עתה הולך ומוקם בו פארק העסקים החדש של גוש דן - פארק ייחודי עם מגדלי משרדים, בנייני מגורים, שטחי פנאי, מרכזי תרבות, שטחי מסחר, בית העירייה החדש ועוד. התוכנית המקורית של מתחם זה מייעדת שטח של כ- 390 דונם לפיתוח והקמת שכונת מגורים חדשה הכוללת 3,200 יחידות דיור מתוכן 250 יחידות דיור מוגן ו- 178,344 מ"ר שטחי תעסוקה ומסחר וישמשו כפתרון לחברות גדולות שמעסיקות עובדים שיגורו במתחם, שעתיד לשנות את מפת התעסוקה מקצה לקצה. כיום, עובדים ומעסיקים רבים, מבנים שמרכז העצבים התעסוקתי אינו צריך להתמקד דווקא בתל אביב, וניכר כי מתחילה פתיחות מחשבתית בנוגע למתחמי תעסוקה באזורים הסמוכים לעיר, המציעים פתרונות מגוונים במחירים הגיוניים ואטרקטיביים.

אם נוסיף לכך את העובדה שמדובר בפתרון שיבטל את הנסיעות הארוכות והפקקים המייגעים, נקבל שילוב מושלם שיהפוך את מתחם צריפין לפארק העסקים החדש של גוש דן.

 

פרויקט AYALA TOWERS , הדמיה: Evolve Media פרויקט AYALA TOWERS | הדמיה: Evolve Media פרויקט AYALA TOWERS , הדמיה: Evolve Media

 

פוטנציאל השבחה גבוה ופיתוח אזורי איכותי

אין ספק ששטח מחנה צריפין המתפנה, הופך למקום ייחודי בעל מאפיינים חשובים, בעיקר לאור הצפי לגידול הדמוגרפי בשנים הבאות באזור, שיהפוך אותו לבעל פוטנציאל השבחה מהגבוהים ביותר באזור גוש דן. יתרה מכך, הקו החום של הרכבת הקלה, מתוכנן לעבור בו בעתיד, ובמקביל, תוכנית הפיתוח מתמקדת ביצירת מרקם בנוי אחד, בעל בנייה גבוהה (מגדלים), שיעניקו תחושה נעימה ומרווחת, לצד מבנים ומוסדות ציבור המיועדים הן לשימוש מוניציפאלי והן לשימוש אזרחי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

זהו ערוץ פרסומי והידיעות הינן באחריות המפרסמים בלבד. לכלכליסט אין אחריות על תוכן הידיעות המפורסמות