אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מכה למבקר: יו"רית ועדת ההיתרים שמינה פורשת מהתפקיד צילום: אוראל כהן

מכה למבקר: יו"רית ועדת ההיתרים שמינה פורשת מהתפקיד

השופטת בדימוס לא תשב בראש הוועדה שליד מבקר המדינה בטענה שזו "הפכה כדור משחק במגרש הפוליטי"; לדבריה, "בעלי עניין מעוניינים לקעקע את המסקנות עוד בטרם נערך דיון אחד"; הוועדה סירבה בהרכבה הקודם לאשר מתן תרומות לרה"מ נתניהו לשם כיסוי הוצאותיו המשפטיות, והרכבה הוחלף על ידי המבקר אנגלמן

19.08.2019, 21:15 | שחר אילן

השופטת בדימוס שרה פריש דוחה את מינויה על ידי מבקר המדינה מתניהו אנגלמן ליו"ר ועדת ההיתרים לפוליטיקאים שליד משרד המבקר. זאת בטענה שהוועדה הפכה ל"כדור משחק פוליטי". בשבוע שעבר נמתחה ביקורת על שהמבקר החדש, מתניהו אנגלמן החליף את כל חברי הוועדה, שבהרכבה הקודם סירבה לאשר מתן תרומות לראש הממשלה בנימין נתניהו לשם כיסוי הוצאותיו המשפטיות, וכי רבים מהחברים החדשים מקורבים לימין. פריש עצמה היתה ממייסדי הבית היהודי.

קראו עוד בכלכליסט

פריש שהיא היום עורכת דין פרטית כיהנה כשופטת בית משפט השלום בפתח תקווה וכנשיאת מכללת שערי משפט. הערב (ב') היא הודיעה לאנגלמן, על סירובה לתפקיד יו"ר ועדת ההיתרים לו מונתה על ידו לפני יותר משבוע. במכתב ששלחה לו כתבה כי "הסכמתי למינוי מתוך ידיעה והבנה שוועדת היתרים הינה ועדה מעין שיפוטית הפועלת על בסיס קריטריונים משפטיים ואתיים, ונוגעת בעניין ולא באדם... לאחר התלבטויות רבות הגעתי למסקנה ומאחר שהוועדה הפכה להיות כדור משחק במגרש הפוליטי, מקומי אינו שם".

מתניהו אנגלמן, צילום: עמית שאבי מתניהו אנגלמן | צילום: עמית שאבי מתניהו אנגלמן, צילום: עמית שאבי

עוד כתבה ש"מצב שבו ועדה ציבורית חשובה הופכת קרדום לחפור בו עבור בעלי עניין המעוניינים לקעקע את מסקנותיה עוד בטרם נערך דיון אחד, וזאת באמצעות הפצת בדותות ושקרים, מחייב את כל הנוגעים בדבר לחשיבה על המקום אליו הידרדר השיח הציבורי". בסיום המכתב, ביקשה פריש להודות על האמון הרב שהמבקר נתן בה וחיזקה אותו בהמשך מילוי תפקידו.

שרה פריש, צילום: אוראל כהן שרה פריש | צילום: אוראל כהן שרה פריש, צילום: אוראל כהן

ועדת ההיתרים מורכבת מקבוצה של חברים שמשובצים להרכבים של שלושה אנשים. פריש היתה אמורה למעשה להיות אחת משני ראשי ההרכבים.

אנגלמן הודיע שיחליף את כל חברי ועדת ההיתרים שליד משרדו וכן ימנה לוועדה שמונה חברים במקום שישה עד כה. הוועדה שאת חברי הדיח אנגלמן היתה זו שכאמור סירבה להעניק לנתניהו היתר לקבל תרומות למימון הוצאות המשפט שלו מבעלי הון מקורבים, ואף הורתה לו להחזיר סכומים שניתנו לו על ידם.

אנגלמן גם דילל את חלקם של המשפטנים בוועדה והחליף אותם בבכירים לשעבר במשק ומומחים במדיניות ציבורית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות