אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גופיית הכדורסל של אובמה מהתיכון נמכרה ב-120 אלף דולר צילום: Heritgae Auctions

גופיית הכדורסל של אובמה מהתיכון נמכרה ב-120 אלף דולר

נשיא ארה"ב לשעבר הוציא למכירה פומבית את גופיית הכדורסל הבלויה שלו מ-1979, אותה לבש בזמן ששיחק בתיכון פאנוהו שבהונלולו ונשמרה כל השנים בידי חברו ללימודים; 27 הצעות התקבלו עבורה, והזוכה המאושר שמר על אנונימיות; חלק מהסכום יועבר כתרומה לביה"ס

19.08.2019, 21:37 | שירות כלכליסט
נשיא ארה"ב לשעבר ברק אובמה הוציא למכירה פומבית בסוף השבוע, בדאלאס, את גופיית הכדורסל הבלויה שלו מתקופת התיכון - ההצעה הזוכה על החולצה הממוספרת 23 עמדה על 120,00 דולר והרוכש המרוצה בחר לשמור על אנונימיות.

קראו עוד בכלכליסט

חלק מהסכום שהתקבל עבור החולצה במכירה הפומבית, יועבר לבית הספר בו שיחק אובמה כשהוא לובש אותה - במהלך השנה האחרונה (Senior) שלו, ביה"ס תיכון פאנוהו (Punahou) בהונלולו, שבו השתתף במשחקי האליפות התיכונים של 1979.

אובמה בתיכון משחק כדורסל עם החולצה, צילום: ha.com אובמה בתיכון משחק כדורסל עם החולצה | צילום: ha.com אובמה בתיכון משחק כדורסל עם החולצה, צילום: ha.com

אובמה ידוע כאוהד אדוק של כדורסל, והוא ביקר בכמה וכמה משחקים בליגת ה-NBA ובליגות של קבוצות צעירות במהלך תקופת כהונתו כנשיא. גם לאחר כהונתו הגיע למשחקים, כולל למפגש הפיקנטי והמפורסם בין היריבות המרות אוניברסיטת דיוק, עם הכוכב הגדול זאיון וויליאמסון נגד אוניברסיטת צפון קרולינה, בפברואר האחרון (שבמהלכו עפה הנעל של וויליאמסון מרגלו).

החולצה שנמכרה כמעט ונשכחה, ו"ניצלה" בזכות חבר אחר בקבוצת הכדורסל של פונאהו, שהיה צעיר מאובמה בשלוש שנים. פטר נובל (Peter Noble) קיבל למעשה את החולצה של אובמה לאחר שהאחרון סיים את התיכון, ושמר אותה בשנים הבאות.

חולצת הכדורסל של אובמה מספר 23, צילום: Heritgae Auctions חולצת הכדורסל של אובמה מספר 23 | צילום: Heritgae Auctions חולצת הכדורסל של אובמה מספר 23, צילום: Heritgae Auctions

נובל לא ידע למעשה שהחולצה שברשותו הייתה שייכת לאובמה עד שהוא נבחר לנשיאות ארה"ב – אז פורסם מאמר במגזין ספורט אילוסטרייטד (Sports Illustrated) שבו סופר בין היתר על שנותיו בתיכון ועל כך שלבש את גופיה מספר 23.

אריק ברדלי (Eric Bradley), דובר של בית המכירת הריטאג' (Heritage Auctions), סיפר שהמכירה של הגופיה היתה מאד תחרותית, ובמהלכה התקבלו 27 הצעות – הרבה מעבר למספר הרווח של כ-8-7 הצעות במרבית המכירות.

בית המכירות הופתע מכך שהמחיר אף היה גבוה מזו מהצעה אחרת, שציפו שתשיג את המחיר הגבוה ביותר - חתימה כפולה של שני אגדות הבייסבול טיי קוב ובייב רות' (Ty Cobb, Babe Ruth), שזכתה עם הצעה של 111,000 דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
אני חושב משמע אתה טועה.
לפי הידיעה המעודכנת ביותר, ברק אובמה סיים את הכהונה המקסימאלית - 8 שנים, בבחירות חופשיות. לפי הידיעה המעודכנת ביותר, ברק אובמה שבר את שיאי פופולאריות הבית הלבן בהצבעות עוקבות. לפי הידיעה המעודכנת ביותר, ספריו של ברק אובמה, החל מטרום עלייתו לשלטון, דרך כהונתו בשלטון ועד לאחר הכהונה היו ועודנם שוברי קופות - מסוקרים היטב, נערצים, מוערכים ומכניסים הרבה מזומנים. לפי הידיעה המעודכנת ביותר, דונאלד טראמפ, המתיימר להיות מחליפו המתקן של אובמה, עדיין לא הניב שום תוצאה המשולה לתיקון או תוצר אמפירי ובר קיימא אשר ניתן להגדירו באופן אבסולוטי כ-"הישג סגור, ללא פרצות, באופן בלעדי ומתוך חזון, השפעה וחתירה למצויינות" - בינתיים יש ציוצים ופירוקים, אין תיקונים והובלה. בקיצור, בני, בני החמוד, אוסקוט יא ח'מאר.
ל-1  |  19.08.19
לכל התגובות