אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אתי אלישקוב מוכרת מניות הכשרה ביטוח ותשקיע את הכסף בליברה צילום: אבי מועלם

בלעדי לכלכליסט

אתי אלישקוב מוכרת מניות הכשרה ביטוח ותשקיע את הכסף בליברה

אלישקוב, לשעבר מנכ"לית הכשרה מכרה את מניותיה לאלעזרא החזקות של אלי אלעזרא בתמורה לסכום מוערך של כ-4.6 מיליון שקל; בדוחות הרבעון הראשון של ליברה דווח כי בכוונת אלישקוב להזרים סכום זה לתוך חברת הביטוח הדיגיטלית

20.08.2019, 12:17 | רחלי בינדמן

אתי אלישקוב מכרה מניות של הכשרה ביטוח בהיקף של כ-4.6 מיליון שקל, כך נודע לכלכליסט, זאת במטרה להזרים אותם לחברת הביטוח שלה - ליברה.

קראו עוד בכלכליסט

הבוקר (ג') דיווחה אלעזרא החזקות המחזיקה בהכשרה הפרטית, כי הועברו לידיה 2.2 מיליון מניות של הכשרה המהוות 1.22% מהונה המונפק של הכשרה. זאת במסגרת התקשרות שביצעה אלעזרא החזקות שבבעלות אלי אלעזרא לרכישת המניות האמורות מבעלת מניות מיעוט בהכשרה.

אתי אלישקוב, מייסדת ומנכ"לית ליברה, צילום: אבי מועלם אתי אלישקוב, מייסדת ומנכ"לית ליברה | צילום: אבי מועלם אתי אלישקוב, מייסדת ומנכ"לית ליברה, צילום: אבי מועלם

בעקבות הרכישה תחזיק אלעזרא החזקות 6.33% מהונה של הכשרה ביטוח (הכשרה מוחזקת על ידי הכשרה החזקות ביטוח, על ידי אלי אלעזרא ישירות ועל ידי אלי אלעזרא החזקות). מכיוון שמדובר בחברה פרטית לכאורה לא ידוע מה שווי המניות אך רמז לכך ניתן למצוא בדוחות של ליברה לרבעון הראשון שם נחשף כי אלישקוב מתכננת להזרים לחברת הביטוח הדיגיטלית שהקימה הון בהיקף של 4.6 מיליון שקל, שכעת ברור מה מקורו.

אלישקוב רכשה מניות הכשרה במאי 2009 יחד עם מנכ"ל הכשרה דאז (בזמן שאלישקוב הייתה סמנכ"לית הכספים ולימים מונתה למנכ"לית הכשרה עד שעזבה באמצע 2016) עופר טרמצ'י (ז"ל) בהיקף של 2.5% מההון החברה בתמורה ל-5 מיליון שקל.

כעת מימשה אלישקוב ברווח את אחזקותיה, במטרה להזרים אותם לחברה שהקימה אשר מכוונת לטלטל את ענף הביטוח הכללי וחברות הביטוח הגדולות תוך הצעת מחירים תחרותיים ללא תיווך של סוכני ביטוח בדגש על ביטוחי רכב ודירה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות