אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תראו מה קרה לזוג תיירים צרפתים שלקחו קצת חול למזכרת צילום: blualghero-sardinia.com

תראו מה קרה לזוג תיירים צרפתים שלקחו קצת חול למזכרת

בני זוג שנפשו בסרדיניה שבאיטליה הואשמו בגניבה לאחר שנמצאו ברשותם מספר בקבוקי פלסטיק המכילים חול לבן מאחד החופים. לא תאמינו איזה עונש הם עלולים לקבל

20.08.2019, 21:20 | שירות כלכליסט
כשנמצאים בחופשה, הדחף הוא לרוב לחזור הביתה עם מזכרת מהמקומות היפים שבהם מבלים. אולם, הדחף הזה עלול לעלות לזוג תיירים צרפתיים בעונש מאסר. בני הזוג שנפשו בסרדיניה שבאיטליה, עלולים להישלח לשש שנות מאסר מכיוון שלקחו איתם חול מאחד החופים באי שבו נפשו.

קראו עוד בכלכליסט

החוף הלבן של סרדיניה, צילום: blualghero-sardinia.com החוף הלבן של סרדיניה | צילום: blualghero-sardinia.com החוף הלבן של סרדיניה, צילום: blualghero-sardinia.com

לרוע מזלם של הצרפתים, הם לא היו מודעים לכך שהחול באי מוגן ולכן אסור לקחת אותו, זאת בהתאם לחוק מ-2017 שאוסר על מסחר בחול, אבנים וצדפים. השוטרים בעיר פורטו טורס בצפון סרדיניה מצאו את השלל כשערכו בדיקות שגרתיות במכוניות שעמדו בתור לעלות על מעבורות לטולון בדרום צרפת. הם ראו דרך חלון המכונית כמה בקבוקים מלאים בחול, ומיד עצרו את הזוג – גבר ואישה בשנות ה-40 לחייהם.

בסך הכל, המשטרה החרימה 14 בקבוקי פלסטיק המכילים בסביבות 40 ק"ג של חול לבן. בני הזוג מואשמים בגניבה ומלבד עונש המאסר שיכול להגיע לשש שנים הם גם עלולים לשלם קנס של עד 3,000 יורו. להגנתם טוענים הצרפתים כי כלל לא היו מודעים לחוק, זאת על אף שבחופים ישנם כמה שלטים במספר שפות המתריעים לא להוציא חול מהמתחם. הם מתעקשים כי רק רצו לקחת איתם "מזכרת" מהנופש.

חלק מהשלל שנתפס, צילום: Guardia di Finanza חלק מהשלל שנתפס | צילום: Guardia di Finanza חלק מהשלל שנתפס, צילום: Guardia di Finanza

בכל זאת, לפי המשטרה גניבה של חול לבן וסלעים מחופי סרדיניה היא תופעה שכיחה למדי, וישנו אפילו שוק לא חוקי באינטרנט למסחר בהם. "תושבי סרדיניה כועסים מאד על התיירים שגונבים צדפים וחול, כי זו למעשה גניבה מהדורות הבאים וגם היא מסכנת את הסביבה העדינה", הסביר אחד השוטרים. גנבי החול לרוב נתפסים בשדות התעופה בשלב הבידוק הביטחוני של התיקים.

"החופים והחול הם בין האטרקציות העיקריות של סרדיניה. אבל הם מושפעים משני איומים: אחד קשור לשחיקה, שהיא גם טבעית וגם נגרמת בשל עליית פני הים בגלל שינויי האקלים, והשני הוא גניבת חול על ידי תיירים", הסביר את המצב פייר לואיג'י קוקו, תושב בירת סרדיניה קליגרי ומומחה לענייני סביבה. לדבריו, רק חלק ממיליון התיירים שמבלים בסרדיניה בכל שנה עוסקים בגניבת חול, אך זה בכל זאת מצטבר לכמה טונות בכל שנה. "בעוד כמה שנים הגניבות הללו יובילו להפחתה משמעותית בכמויות בחופים, ואז התיירים לא ירצו לבוא לבקר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות