אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל חיסלה שירות באנדרואיד שהעביר מידע מיקום לספקיות סלולר צילום: OctoDev

גוגל חיסלה שירות באנדרואיד שהעביר מידע מיקום לספקיות סלולר

החברה השיקה את Mobile Network Insights עוד ב-2017, וספקיות בכל העולם נעזרו בו כדי לתכנן ולנטר את כיסוי הרשתות שלהן. השירות אמנם העביר את המידע אנונימית, אך גוגל לא מסתכנת בתביעות וקנסות בתחום הפרת הפרטיות

20.08.2019, 17:47 | שירות כלכליסט

גוגל סגרה שירות שסיפקה לספקיות סלולר ברחבי העולם, מחשש שיגרום לדליפות מידע. לפי דיווח של סוכנות רויטרס, מדובר ברכיב שפעל במסגרת מערכת ההפעלה ואיפשר לספקיות לדעת היכן נמצאים המשתמשים, וסייע להן להחליט היכן והאם להרחיב את כיסוי הרשת שלהן.

קראו עוד בכלכליסט

השירות, נקרא Mobile Network Insights והושק במרץ 2017; הוא תפקד כמפה שמציגה את חוזקת האות של הספקיות ומהירויות החיבור שסיפקו בכל אזור פעולה. השירות סופק בחינם לספקיות, והגיע כחלק מובנה באנדרואיד.

אנדרואיד, צילום: OctoDev אנדרואיד | צילום: OctoDev אנדרואיד, צילום: OctoDev

הספקיות, השתמשו בנתונים שהגיעו ממשתמשים ששיתפו את גוגל בהיסטוריית המיקומים שלהם, וכן בנתוני שימוש ומצב מערכת. כמו כן, הספקיות לא קשרו באופן מפורש את המידע ישירות למשתמשים, אלא התמקדו במידע הנוגע לשירותים שלהן ושל מתחרותיהן. המידע על המכשירים עבר באופן אנונימי, אך גוגל בחרה להימנע מצרות אפשריות - בעיקר בשל הלכי הרוח הביקורתיים של רגולטורים כלפיה באירופה וארה"ב.

דוברת גוגל ויקטוריה קיו אישרה את המהלך, אך סירבה לפרט. לדבריה, שינויים "בעדיפויות המוצרים" הם שהובילו להחלטה. "אנחנו עדיין מחויבים לשיפור ביצועי הרשתות באפליקציות ובשירותים שאנחנו מציעים למשתמשים", מסרה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות