אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת הקריפטו INX יוצאת להנפקה בנאסד"ק - תנסה לגייס כ-130 מיליון דולר צילום: facebook

חברת הקריפטו INX יוצאת להנפקה בנאסד"ק - תנסה לגייס כ-130 מיליון דולר

"אנו מצפים להציע לסוחרים מקצועיים ולמשקיעים מוסדיים פלטפורמות מסחר עם הנהלים הנפוצים בשווקים הפיננסיים"; בין הישראלים המעורבים בחברה: המייסד שי דתיקה, פעיל לשעבר בשוק ההון; ישראל וויצמן, לשעבר בכיר בצ'ק פוינט

20.08.2019, 17:54 | מאיר אורבך

חברת הקריפטו INX Limited הגישה בניו יורק תשקיף לקראת גיוס של כ-130 מיליון דולר. ההנפקה של החברה שכוללת בתוכה שורה של יזמים ישראלים היא הראשונה בתחום קיבלה את אישור הרשות לניירות ערך אמריקאית (SEC).

על פי התשקיף, סכום המינימום אותו החברה נדרשת לגייס עומד על 5 מיליון דולר. החברה רשומה כמו חברות קריפטו אחרות בגריברלטר אבל מרבית פעילותה מרוכזת בישראל -INX מציגה שורה של בכירים בינלאומיים תפקידי ניהול וגם במועצה המייעצת.

בין הישראלים המעורבים בחברה: שי דתיקה, בכיר לשעבר בשוק ההון המקומי שמוגדר כמייסד החברה והנשיא שלה. ב-2012 מכר דתיקה את ILSB והיה בין המקימים של חברת AnyOption שנמכרה לחברת invest.com; ישראל ווייצמן שמשמש כ-CTO של החברה ובעברו היה בכיר בצק' פוינט, סוני, דרופבוקס ועוד. על פי האתר של החברה ישראל וויצמן אחראי על כ-30 מפתחים בתחום הבלוקצ'יין; מאיה נאור בכירה בתעשיית הפינטק בישראל.

החברה מציינת בתשקיף: "כאשר אנו פועלים באופן מלא, אנו מצפים להציע לסוחרים מקצועיים ולמשקיעים מוסדיים פלטפורמות מסחר עם נהלים קבועים הנפוצים בשווקי שירותים פיננסיים מוסדרים אחרים, כגון נהלי סחר, סליקה והסדר מקובלים, תאימות רגולטורית, עתודות הון ונזילות ושקיפות תפעולית".  בשונה מהנפקות של חברות "רגילות", נדרשת החברה לקבל אישור מיוחד נוסף מה-SEC לפני שתוכל להנפיק.

מטבעות קריפטו מטבעות קריפטו מטבעות קריפטו

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות