אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גם אל-עריאן פסימי: סיכוי של 70% שאירופה תיקלע למיתון צילום: בלומברג

גם אל-עריאן פסימי: סיכוי של 70% שאירופה תיקלע למיתון

היועץ הבכיר של אליאנץ, מצביע על השיתוק בכלכלות בריטניה, גרמניה ואיטליה כסיבות המרכזיות לכך; טען שהפד הוא "בן ערובה של השווקים" ויאלץ לבצע שתי הורדות ריבית עד סוף השנה

20.08.2019, 20:30 | שירות כלכליסט
החשש מהאטה עולמית: לאירופה יש סיכוי של 70% להיקלע למיתון, כך אומר הכלכלן ומומחה האג"ח מוחמד אל-עריאן, בשעה שכלכלות בריטניה, איטליה וגרמניה "משותקות" בשל בעיות פנימיות. בראיון שנתן לפייננשל טיימס, אמר אל-עריאן, המשמש כיועץ הכלכלי הראשי של חברת הביטוח הגרמנית אליאנץ, שאירופה "מאבדת תנופה במהירות", ושהדבר שם את הגוש כולו "על סיפה של היחלשות משמעותית".

קראו עוד בכלכליסט

הוא אמר שהסיכוי למיתון באירופה מזנק בשעה שהברקזיט ממשיך להסעיר את הפוליטיקה הבריטית, והכלכלה הגרמנית – הרביעית בגודלה בעולם - התכווצה ב-0.1% ברבעון השני. אתמול (ב') הזהיר הבנק המרכזי של גרמניה מפני סכנת מיתון. התמ"ג של איטליה הגיע גם הוא לעצירה על רקע המשבר הפוליטי במדינה והקריאות לבחירות בזק.

מוחמד אל-עריאן, צילום: בלומברג מוחמד אל-עריאן | צילום: בלומברג מוחמד אל-עריאן, צילום: בלומברג

אל-עריאן התייחס בדבריו גם לקשיים בכלכלות צרפת וספרד ואמר כי "לא מתבצעת מדיניות מעודדת צמיחה באף אחת מהמדינות האלה". הוא טען שהפדרל ריזרב הוא "בן ערובה של השווקים" ויאלץ לבצע עוד שתי הורדות ריבית עד סוף השנה - עד לרמה של 1.75%.

מצב הכלכלה העולמית החמיר בשבוע שעבר לאחר שהתשואה על אג"ח ממשלתיות ל-10 שנים של ארה"ב ובריטניה ירדה אל מתחת לתשואת האג"ח קצרות הטווח, היפוך שנתפס על ידי רבים כהקדמה למיתון. התשואה על אג"ח ל-30 שנה של משרד האוצר האמריקאי נפלה גם היא אל מתחת ל-2% בפעם הראשונה מאז המיתון שאירע בעקבות המשבר הכלכלי של 2008.

סטין יקובסון, הכלכלן הראשי של סקסונבנק, העריך כי "יש סיכוי של 50% שארה"ב תיכנס למיתון, ויותר מ-80% באירופה". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות