אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פייסבוק תאפשר למחוק את היסטוריית הגלישה שלכם שבידיה צילום: שאטרסטוק

פייסבוק תאפשר למחוק את היסטוריית הגלישה שלכם שבידיה

הנהלת החברה תעניק למשתמשים את הזכות להעלים את החומר שאספה על הרגלי השימוש שלהם באתרים ואפליקציות; בשלב זה, תתאפשר המחיקה רק עבור משתמשים באירלנד, דרום קוריאה וספרד, אך בהמשך תגיע לכל העולם

21.08.2019, 12:41 | שירות כלכליסט

פייסבוק הודיעה אמש (ג') שתאפשר למשתמשים לצפות במידע שאספה על הרגלי הגלישה שלהם באתרים ואפליקציות, ולמחוק אותו. החברה מגדירה את המידע, למשל כאשר אתר ביגוד חולק מידע עמה לגבי היסטוריית הגלישה של המשתמש, כ"פעילות לא-בפייסבוק". המידע נאסף בעיקר בעזרת כפתורי הלייק שלה, שמוטמעים ברחבי האינטרנט.

קראו עוד בכלכליסט

פייסבוק אמרה בפוסט שפרסמה שהכלי החדש יהיה זמין בקרוב באירלנד, דרום קוריאה וספרד, ובהמשך לשאר משתמשי פייסבוק ברחבי העולם, וכן שהיא מצפה שלמהלך תהיה השפעה חיובית על עסקיה. 

הפרטיות בפייסבוק תשתפר. במקצת, צילום: שאטרסטוק הפרטיות בפייסבוק תשתפר. במקצת | צילום: שאטרסטוק הפרטיות בפייסבוק תשתפר. במקצת, צילום: שאטרסטוק

"אנו מאמינים שמידע על 'פעילות לא-בפייסבוק' היה יקר ערך עבור החברה, ואיפשר לה להציע למפרסמים את היכולת להגיע לצרכנים פוטנציאליים שכבר הביעו עניין כלשהו במוצרים או בשירותים שהם מציעים", אמר לרויטרס אנליסט Atlantic Equities ג'יימס קורדוול.

המהלך האחרון מגיע בעוד החברה עומדת בפני ביקורת קשה מצד מחוקקים ורגולטורים בנוגע לפגיעה המתמשכת שלה בפרטיות הגולשים; בחודש שעבר הגיעה להסדר עם נציבות הסחר הפדרלית בארה"ב, במסגרתו תשלם קנס של חמישה מיליארד דולר על אוזלת ידה בהגנה על זכויות הגולשים בפרשת קיימברידג' אנליטיקה.

פייסבוק מרוויחה כסף מפרסומות ומציעה כלים למפרסמים שעוזרים להם להתמקד בלקוחות פוטנציאליים, כשכל ירידה באפקטיביות המיקוד הזה פוגעת בהכנסות החברה. ברבעון שהסתיים ב-30 ביוני הכניסה פייסבוק קרוב ל-17 מיליארד דולר מפרסומות. הרשת החברתית אמרה שאם משתמש ימחק את תיעוד הפעילות, יוסר כל המידע שלו ממאגר המידע בו משתמשים אפליקציות ואתרים שונים ללא הסכמתו.

"השאלה נותרה כמה המשתמשים אכן יטרחו להשתמש בכלי הזה, במיוחד כאשר הוא מצריך ניווט לתפריט ה-settings של האפליקציה," אמר קורדוול. "אני חושב שהשפעות הכלי החדש לא יזעזעו יותר מדי את עסקיה של פייסבוק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות