אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גרינלנד לא תימכר? טראמפ מבטל את הביקור בדנמרק צילום: גטי אימג'ס

גרינלנד לא תימכר? טראמפ מבטל את הביקור בדנמרק

הנשיא הודיע על ביטול הביקור בציוץ בטוויטר לאחר שר"מ דנמרק דחתה את הרעיון שהועלה, לפי ארה"ב תרכוש את האי האוטונומי שתחת חסות ארצה; לדבריו, "היא חסכה הרבה הוצאות ומאמץ בכך שהיתה ישירה"

21.08.2019, 13:33 | שירות כלכליסט

פחות משבועיים לפני נסיעתו המתוכננת לדנמרק, נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הודיע בטוויטר שהוא דוחה את ביקורו בקופנהגן. זאת לאחר שראשת הממשלה הדנית כינתה את העניין שהביע בקניית גרינלנד כ"מגוחך".

קראו עוד בכלכליסט

"דנמרק היא ארץ מאוד מיוחדת עם אנשים מדהימים, אבל בהתבסס על דבריה של ראשת הממשלה מטה פרדריקסן, שאין לה שום עניין לדון במכירת גרינלנד, החלטתי לדחות את פגישתנו המתוכננת לעוד שבועיים למועד אחר", הוא כתב אתמול בלילה. "ראש הממשלה חסכה הרבה הוצאות ומאמץ לארה"ב ולדנמרק בכך שהיתה כה ישירה. אני מודה לה על כך ומצפה לקבוע פגישה מתישהו בעתיד!".

גורם בבית הלבן אישר שכל הנסיעה לדנמרק מבוטלת.

טראמפ העלה במספר הזדמנויות את רצונו לקנות את גרינלנד מהממשלה הדנית ומשרד יועץ הבית הלבן אף בדק את ההיתכנות של רכישה כזאת, כך אמרו שני מקורות ל-CNN השבוע. ביום ראשון טראמפ אישר את עניינו בקניית האי שנמצא תחת חסות דנמרק.

גרינלנד, צילום: Lucas Jackson / Reuters גרינלנד | צילום: Lucas Jackson / Reuters גרינלנד, צילום: Lucas Jackson / Reuters

"אנחנו בני ברית טובים של דנמרק. אנו מגינים על דנמרק כפי שאנחנו מגינים על חלקים גדולים של העולם, והרעיון הזה עלה" כך אמר טראמפ במהלך ביקור בניו ג'רזי, "זה מעניין מבחינה אסטרטגית, ואנחנו מעוניינים, אבל נדבר איתם על זה קודם".

אך את פרדריקסן הדברים לא שיעשעו, והיא אמרה לעיתון מקומי ש"גרינלנד אינה למכירה. לדבריה, "גרינלנד אינה דנית. גרינלנד שייכת לגרינלנד. אני מאוד מקווה שהדברים לא נאמרו ברצינות", היא אמרה, וכינתה את השיחות בנושא "דיון מגוחך".

למרות שנראה שהבדיקות שביצע טראמפ בנושא היו רציניות, הנשיא דווקא התייחס לדיווחים בבדיחות הדעת, ואף פרסם "מם" בו נראה מלון הטראמפ אינטרנשונל שנמצא בלאס וגאס מודבק על גבי נופי גרינלנד, כשתחתיו הכיתוב: "אני מבטיח לא לעשות את זה לגרינלנד!"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות