אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת Versatile Natures גייסה 5.5 מיליון דולר לשיפור בטיחות אתרי בנייה צילום: PR

חברת Versatile Natures גייסה 5.5 מיליון דולר לשיפור בטיחות אתרי בנייה

החברה מפתחת חיישני IoT לאתרי בניין, שמסוגלים לזהות מזהים פרמטרים שונים כמו מיקום, התקדמות ושימוש בעגורנים כדי לזהות תקלות ולשפר בטיחות. את סבב הגיוס הובילה זרוע ההשקעות של קבוצת Bosch הגרמנית

21.08.2019, 18:37 | הגר רבט
קבוצת Bosch הגרמנית משקיעה בסטארט-אפ הבנייה הישראלי-אמריקאי Versatile Natures. זרוע ההשקעות של החברה, Robert Bosch Venture Capital, הודיעה היום (ד׳) על הובלת סבב A בסך 5.5 מיליון דולר בחברה הישראלית. בסבב לקחו חלק גם Conductive Ventures, Root Ventures ולי ג׳ספר ורוב פילפוט, שני יזמים מומחים לטכנולגיית בנייה.

קראו עוד בכלכליסט

את Versatile Natures הקימו ב-2016 מירב אורן (מנכ״לית), ברק כהן (סמנכ"ל טכנולוגיה) ודני הרמן (מנהל תהליך ראשי); היא גייסה 3 מיליון דולר בסבב הסיד שלה ופועלת מסן פרנסיקו ומתל אביב. החברה מפתחת חיישני IoT לאתרי בנייה. אלה מזהים פרמטרים שונים כמו מיקום, התקדמות ושימוש בעגורנים. החיישנים מתחברים לוו העגורן, אוספים מידע ומנתחים משתנים כמו סוג המטען, משקל, מהירות ומיקום ויודעים להתריע על תקלות צפויות על מנת להבטיח בטיחות באתרי בנייה.

המטרה: שיפור הבטיחות באתרי בנייה, צילום: Dreamstime המטרה: שיפור הבטיחות באתרי בנייה | צילום: Dreamstime המטרה: שיפור הבטיחות באתרי בנייה, צילום: Dreamstime

הטכנולוגיה של החברה הופכת כל אתר בנייה לסביבה חכמה ומאפשרת ליעל את הניהול והוצאה לפועל של משימות. המידע שנאסף מאפשר לנטר את התקדמות הפרויקט ולהשוות אותו לתוכנית העבודה כמו גם למיקום וכמות המשאבים המצויה.

מירב אורן, מנכ״לית ומייסדת משותפת, מסרה: ״הדרישה הגדלה לבנייה בערים הופכת את האופטימיזציה של האתר וההליך לקריטית. אנו רואים פוטנציאל עצום לפתרון שפיתחנו״. המערכת של החברה נמצאת היום בשימוש באתרי בנייה בסן פרנסיסקו, ניו יורק, מיאמי, סיאטל, הוואי ואתרים נוספים ברחבי ארה״ב.

לפי נתונים של איגוד הבנייה האמריקאי (AGC), למעלה מ-680 אלף מעסיקים בתחום אחראים ליותר משבעה מיליון עובדים ואלה יוצרים מבנים בשווי של 1.3 טריליון דולר בכל שנה. אולם תחום הבנייה נסמל היום על עבודה ידנית בעיקר וטרם עבר תהליך של דיגיטליזציה.

קבוצת Bosch מעסיקה 48 אלף עובדים ברחבי העולם. היא סיימה את 2018 עם מכירות של כ-78 מיליארד יורו.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות