אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בפעם השביעית ברציפות: תיכון למדעים דרכא בירכא הוא מצטיין משרד החינוך צילום: גיל נחושתן

בפעם השביעית ברציפות: תיכון למדעים דרכא בירכא הוא מצטיין משרד החינוך

מורים ב-288 בתי ספר - שנבחרו מתוך 721 מוסדות בשל הישגים לימודיים, ערכיים וחברתיים - יקבלו מענקים שינועו בין 3,200 שקל ל-8,500 שקל. ביקורת על מתן פרס לבתי ספר ולא למורים

21.08.2019, 19:58 | שחר אילן

משרד החינוך מפרסם היום (ד') את רשימת 288 התיכונים שהצטיינו בשנת הלימודים תשע"ט בתחום הערכי, החברתי והלימודי. המורים בבתי ספר אלה יקבלו מענקים שינועו בין 3,200 ל-8,500 שקל. בית הספר התיכון למדעים דרכא בירכא זכה בפרס ההצטיינות בפעם השביעית ברציפות.

קראו עוד בכלכליסט

בחירתם של בתי הספר הללו התקבלה על סמך חישוב שורת מדדים בתחומים הערכיים, החברתיים והלימודיים, וכן בהתאם לשיעור השיפור בהשוואה לשנה הקודמת. המורים יתוגמלו בסכום כספי הנע בין 3,169 שקל ל-8,451 שקל, בהתאם לסיכום בין משרד החינוך לבין ארגון המורים ומשרד האוצר, במסגרת הרפורמה "עוז לתמורה".

עם זאת, ביקורת נמתחת במערכת החינוך על כך שהתגמול ניתן לבתי ספר מצטיינים ולא למורים. כך, מורים גרועים בבתי ספר הזוכים יקבלו מענק שלא מגיע להם ומורים מצטיינים בבתי ספר חלשים לא יקבלו דבר.

תיכון דרכא בירכא (ארכיון), צילום: גיל נחושתן תיכון דרכא בירכא (ארכיון) | צילום: גיל נחושתן תיכון דרכא בירכא (ארכיון), צילום: גיל נחושתן

בשנת הלימודים הנוכחית נכלל בתחרות 721 חטיבות עליונות שעמדו בתנאי הסף, ומתוכן 288 חטיבות זכו בתגמול. 66% מתוכן הן חטיבות במגזר היהודי-ממלכתי, 18% ממלכתי-דתי, 9% מהחינוך הערבי, 3.5% מהחינוך החרדי, 2.5% מהחינוך הדרוזי, ו-1% מהחינוך הבדואי.

לאורך שבע השנים האחרונות, מאז תחילת המיזם, זכו 755 תיכונים בתגמול. כשכל תיכון לפחות פעם אחת. תיכון דרכא בירכא זכה שבע שנים ברצף, וחמש חטיבות עליונות זכו שש שנים.

מנהלת האגף העל יסודי במשרד החינוך, דסי בארי אמרה: "התגמול הדיפרנציאלי הוא אות לעבודה משותפת של חדרי המורים, לשיפור המדדים הערכיים והלימודיים יחד".

חלוקת הגמול בין בתי הספר:

רמה 1 (72 חטיבות עליונות) - 8,451.18 שקל

רמה 2 (72 חטיבות עליונות) - 6,338.38 שקל

רמה 3 (72 חטיבות עליונות) - 4,225.59 שקל

רמת 4 (72 חטיבות עליונות) - 3,169.19 שקל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
בתיס מצטיינים? בתחת שלי...
הרשימה קשקוש מקושקש....על מה הבכירים והמפקחים מבזבזים את זמנם והזמן של כולנו....שימשיכו לגרד בביצים.. בזה הם מעולים....'מגרדי ביצים שכמותם, ועלובי נפש, תת-רמה'!!!!!! צריך להרוס את מע' החינוך שאיבדה לחלוטין את דרכה ולבנות אותה מחדש. הישגי התלמידים מבוססים על הרבה שיעורים פרטיים - ובתיס ומשרד החינוך מעזים להתבשם בתוצאות וזוקפים זאת לזכותם! נו באמת, את זה בכירי משרד החינוך המטומטמים מודדים... הם השתגעו לגמרי... מודדים כמה כסף הורים השקיעו בשיעורים פרטיים? ובתיס כאילו מלמדים ומחנכים...ולמה שיעורים פרטיים? כי המורים רמתם ברפש, תת-רמה מכל בחינה!! רבים מבתי הספר מסננים..ואז וואלה ראו זה פלא - ממש קסם - בתיס נמצאים ברשימה... ועוד..ועוד חוליים של המערכת הדפוקה הזו... מנסים להחיותה בכל מיני שיטות וטלאים...הרי כל המדדים הבינלאומיים מצביעים על כך שמע' החינוך בארץ ירודה בכל היבט. הצעירים חסרים מיומנויות, השכלה עשירה, יכולת שיח, שפות, וחשיבה ברמות גבוהות... אבוהב האידיוט מתי הוא ניהל בתיס? או היה מורה? איך הוא התמנה לתפקידו? - ק ש ר י ם. שאלוהים יעזור לנו ולילדינו מהמערכת המעופשת...
זהר  |  23.08.19
6.
רשימה מקושקשת
הרשימה קשקוש מקושקש..על מה הבכירים והמפקחים מבזבזים את זמנם והזמן של כולנו....שימשיכו לגרד בביצים..בזה הם מעולים..'מגרדי ביצים שכמותם, ועלובי נפש, תת-רמה'!!!! צריך להרוס את מע' החינוך שאיבדה לחלוטין את דרכה ולבנות אותה מחדש. הישגי התלמידים מבוססים על שיעורים פרטיים - ובתיס ומשרד החינוך מעזים להתבשם בתוצאות וזוקפים זאת לזכותם!? נו באמת, את זה בכירי משרד החינוך המטומטמים מודדים..הם השתגעו לגמרי..מודדים כמה כסף הורים השקיעו בשיעורים פרטיים? ובתיס כאילו מלמדים ומחנכים...ולמה שיעורים פרטיים כי מרבית המורים רמתם ברפש, תת-רמה מכל בחינה!! בתי הספר מסננים..מי שלא עומד בדרישות בחינת בגרות מסולק מבית הספר...ואז וואלה בתיס נמצאים ברשימה... ועוד..ועוד חוליים של המערכת הדפוקה הזו... מנסים להחיותה בכל מיני שיטות וטלאי על טלאי...אבל הבסיס ר ק ו ב. הצעירים הבוגרים חסרים מיומנויות, השכלה עשירה, יכולת שיח וחשיבה ברמות גבוהות... המע' פרצופה כמו מי שמנהל אותה, אבוהב שמעולם לא ניהל ביהס, לא היה מורה ומינויו מבוסס על קשרים..קשרים ..קשרים... שימשיך לגרד.. שאלהים יעזור לנו ולילדינו מהמערכת המעופשת...
זהר  |  23.08.19
לכל התגובות