אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפליק פלאק של טראמפ: החליט שלא להוריד מסים צילום: רויטרס

הפליק פלאק של טראמפ: החליט שלא להוריד מסים

נשיא ארה"ב שינה את דעתו תוך יום אחד בלבד ושלל את ההצעה להפחתת מס הכנסה שרק אתמול הוא בעצמו הכריז עליה. בשיחה עם עיתונאים בבית הלבן אמר: "אני לא מתכוון לבצע הורדת מס עכשיו"

21.08.2019, 20:29 | שירות כלכליסט

הנשיא דונלד טראמפ אמר היום (ד') כי הוא אינו בוחן מהלך של קיצוץ במסים - יום לאחר שאמר שאפשרות כזו בהחלט על הפרק.

קראו עוד בכלכליסט

בשיחה עם עיתונאים בבית הלבן אמר טראמפ: "אני לא מתכוון לבצע הורדת מס עכשיו". הנשיא הוסיף כי אין בכוונתו לבצע מהלך של הורדת מסוי על רווחי הון על ידי קיזוזם מול שיעור האינפלציה. "זה לא משהו שאני אוהב", אמר טראמפ, והוסיף כי הוא מעדיף לסייע לעובדים על פני העשירים.

רק אתמול אמר הנשיא לכתבים שביקרו במשרדו בבית הלבן שהוא בוחן צעדים שיתנו דחיפה לכלכלה, כולל הורדת מסים על ההון ווכן הורדת מסים על השכר. "אנו בודקים סוגים שונים של הורדות מס. אנחנו כל הזמן בוחנים את המסוי על ההון ואת המסוי על השכר. אני אשמח לעשות משהו בעניין המסוי על ההון, אנחנו מדברים על זה", אמר טראמפ.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, צילום: רויטרס נשיא ארה"ב דונלד טראמפ | צילום: רויטרס נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, צילום: רויטרס

הנשיא יצא בעת האחרונה במסרים סותרים לגבי השאלה האם הוא יכול להוריד את המסוי באמצעות ההצמדה האמורה. הוא טען שעקרונית יש לו אפשרות להורות על מהלך כזה אך בבדיקה שנערכה בעניין בשנות ה-90 משרד המשפטים האמריקאי קבע שלמשרד האוצר אין סמכות לבצע הצמדה שכזו ללא שינוי חקיקה. ביום רביעי אמר הנשיא טראמפ שאכן אין ביכולתו להורות באופן ישיר לבצע שינוי שכזה.

כלכלת ארה"ב ממשיכה להתרחב ולשמר רמת אבטלה נמוכה, לצד המשך איתנות של רמות הצריכה הפרטית. בה בעת, סימני אזהרה שונים כן באים לידי ביטוי בחלק מנתוני המאקרו, ובכלל זה נסיגה של התוצר ל-2.1% ברבעון השני - מול סביבת 3% ברבעון הראשון ו-3.5% ברבעון השני של 2018.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות