אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ויה הישראלית תסיע את תלמידי ניו יורק צילום: שאטרסטוק

ויה הישראלית תסיע את תלמידי ניו יורק

העירייה בחרה במערכת של ויה לתכנון, תפעול ובקרת הסעות התלמידים בעיר; היא תוכל להתאים עצמה לצורכי הילדים, תתחשב שחסימת רחובות ועומסי תנועה, ואף תראה להורים היכן נמצאת ההסעה בזמן אמת. כמו כן, תסייע בחיסכון הוצאות תחבורה עירוניות

22.08.2019, 12:23 | הגר רבט
חברת ויה (Via) הישראלית נבחרה על ידי עיריית ניו יורק לספק את מערכת ההפעלה למערך הסעות התלמידים בעיר. המערכת החדשה תקרא Via For Schools והיא תתחיל לפעול בהדרגה במהלך השנה, כדי לספק שירות לכ-150 אלף תלמידים ב-9,000 מסלולים באמצעות 10,000 אוטובוסים.

קראו עוד בכלכליסט

מערכת Via for Schools נועדה לשרת את מגוון התלמידים בעיר באמצעות מערכת הסעות אחודה. היא תפעיל אלגוריתם גמיש, ותתאים מסלולים מהבית אל בית הספר ובחזרה תוך התחשבות בצורכי התלמיד.

אוטובוס הסעת תלמידים בארה"ב, צילום: שאטרסטוק אוטובוס הסעת תלמידים בארה"ב | צילום: שאטרסטוק אוטובוס הסעת תלמידים בארה"ב, צילום: שאטרסטוק

מהחברה נמסר כי זו תהיה הפלטפורמה הטכנולוגית הראשונה מסוגה בעולם לניהול הסעות תלמידים לבתי ספר המנהלת באופן אוטומטי את מסלולי ההסעה, משלבת מעקב ושולחת עדכונים בזמן אמת. באמצעות אפליקציה ייעודית, הורים ותלמידים יוכלו לעקוב בזמן אמת היכן האוטובוס נמצא ולקבל עדכונים על שינויים בשירות.

המערכת החכמה תייעל מסלולי אוטובוסים תוך שהיא מתאימה עצמה בזמן אמת לתנאי השטח, כמו חסימת רחובות ועומסי תנועה. היא צפויה לשפר את יעילותה התפעולית של מערכת ההסעות ובסופו של דבר לחסוך בהוצאות התחבורה באגף החינוך של העיר.

"אנו גאים לשתף פעולה עם אגף החינוך של עיריית ניו יורק ולהציב סטנדרט חדש בהסעות תלמידים" מסר דניאל רמות, מייסד משותף ומנכ"ל ויה. "הטכנולוגיה החדשה הזו תאפשר לא רק שקיפות גדולה יותר עבור הורים ותלמידים, אלא גם תשפר את היעילות התפעולית, ותמקם את בתי הספר של העיר ניו יורק בחזית החדשנות הטכנולוגית".

הטכנולוגיה של Via פועלת כיום ביותר מ-50 ערים ביותר מ-20 מדינות בעולם באמצעות עשרות פרויקטים עם רשויות תחבורה, מפעילים פרטיים, ציי מוניות, חברות פרטיות, אוניברסיטאות ומערכות חינוך. הטכנולוגיה של החברה מוטמעת, בין היתר, בשירותי תחבורה ציבוריים, כמו Los Angeles Metro, Transport for London, וה-BVG בברלין. כמו כן Via מספקת את התשתית הטכנולוגית לשרות bubble dan שפועל באזור תל אביב, רמת גן וגבעתיים, בשיתוף חברת דן, משרד האוצר, ומשרד התחבורה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות