אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
10 רשתות מזון לא פרסמו מחירי מוצרים באתר האינטרנט שלהם וצפויות להיקנס צילום: סיון פרג'

10 רשתות מזון לא פרסמו מחירי מוצרים באתר האינטרנט שלהם וצפויות להיקנס

הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן הודיעה לשופרסל, רמי לוי, יינות ביתן, חצי חינם ועוד 6 רשתות גדולות, על כוונתה להטיל עליהן עיצום כספי בסך כולל של 2.6 מיליון שקל, על איש פרסום רציף באתר האינטרנט את רשימת המוצרים הקיימים, את מחירם הכולל ומידע אחר שחובתן לפרסם

22.08.2019, 13:06 | נורית קדוש

לא מצליחים להשוות מחירים באינטרנט. שופרסל, רמי לוי, יינות ביתן, חצי חינם ועוד 6 רשתות גדולות צפויות להיקנס על אי פרסום מחירי מוצרים באתר האינטרנט. הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן הודיעה ל-10 רשתות על כוונתה להטיל עליהן עיצום כספי בסך כולל של 2.6 מיליון שקל (פירוט בטבלה למטה).

ההרשתות לא פרסמו באופן רציף באתר האינטרנט את רשימת המוצרים הקיימים, את מחירם הכולל וכל מידע אחר שחובה לפרסם על פי התקנות, לא פרסמו באופן רציף באתר האינטרנט את רשימת המבצעים, תנאיהם ומועד פקיעתם ולא פרסמו את רשימת חנויות החברה במלואה כפי שיש לפרסם על פי החוק.

לרשתות קיימת זכות טיעון על פי הוראות חוק הגנת הצרכן הן כנגד הכוונה להטיל עיצום כספי והן לעניין סכומו וזאת בתוך 45 ימים ממועד מסירת ההודעה.

איציק אברכהן מנכ"ל שופרסל על רקע אתר הקניות של החברה, צילום: סיון פרג איציק אברכהן מנכ"ל שופרסל על רקע אתר הקניות של החברה | צילום: סיון פרג' איציק אברכהן מנכ"ל שופרסל על רקע אתר הקניות של החברה, צילום: סיון פרג

התנהלות הרשתות עומדת בניגוד לקבוע בתקנות קידום התחרות בענף המזון (שקיפות מחירים), הקובעות כי על קמעונאי גדול לפרסם לציבור באתר האינטרנט את קובץ חנויות הרשת שלו וכן בנפרד לגבי כל אחת מחנויותיו את המחיר הכולל העדכני של כל מצרך שהוא מוכר בחנויותיו.

רמי לוי, צילום: צביקה טישלר רמי לוי | צילום: צביקה טישלר רמי לוי, צילום: צביקה טישלר

פרסום המידע ברשת האינטרנט נועד כדי לאפשר השוואה עדכנית שוטפת של מחירי מצרכים וסלי מצרכים בחנויות החברה ובחנויות של חברות אחרות אשר מוגדרות כקמעונאי גדול לכל צרכן.

אי פרסום המחיר הכולל של כל מצרך שהחברה מוכרת ואי פרסום מידע שיש לפרסמו על פי התקנות מהווה הפרה של חוק קידום התחרות בענף המזון שבגינהניתן להטיל עיצום כספי.

אניטה יצחק, סגנית הממונה על הרשות וראש אגף חקירות ומודיעין: "הרשות רואה חשיבות רבה בהנגשת מידע זה לציבור ופועלת כל העת כדי לוודא כי קמעונאים גדולים, עליהם חלה החובה בחוק, מקיימים את חובתם".

הקנסות צפויים להיות מוטלים בהמשך למבצע אכיפה וחקירה ממנה עלה כי החברות ביצעו מספר הפרות של חוק קידום התחרות בענף המזון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
השיטה לא לסמן מחירים על חלק מהמוצרים ולאט להרגיל שאין מחירים על מוצר
כתוש'בת הרצליה תמיד אמצא שעל חלק מהגבינות, אפילו קוטג', בויקטורי בשבעת הכוכבים חסרים מחירים, על חלק יש - לך חפש את הקופסה עם המחיר. ביינות ביתן/מגה בנווה אמירים רוצה קבנוס מתוצרת מסוימת - אין מחירים, תמצא מחיר על תוצרת שאתה לא רוצה לגעת בה. כנ"ל אצל יוחננוף ברמת השרון
מרגול  |  23.08.19
2.
חווית שירות של הובלת בקר אימצו לאחרונה בשופרסל. פשוט נורא!
חווית קניה הזויה, לא להתקרב לשופרסל כי הצעד הבא שלהם יהיה לחשמל אתכם ולצרוב לכם בצוואר את האות ש'. רוצים לתפוס גנבים, לא סומכים על הלקוחות שלכם, אחלה. מה אתם יוצרים מחסום מבזה כזה. יש אלף ואחד פתרונות להגן על סחורה באופן מכבד והגון. ולא בצורה מבחילה של חוסר אמון משווע.
שמו מחסום עם גלאי מצפצף שדורש קידוד מהקבלה. נורא!!!  |  23.08.19
1.
ברמי לוי ראשל"צ אין !!! הצגת מחירים על מוצרים רבים ובכל חשבון טעות !!!
למרות שהסבתי את תשומת ליבו של הסגן שלומי ולא נעשה דבר לשפר, ברמי לוי ראשל"צ אין הצגת מחירים על מוצרים רבים ובכל חשבון טעות !!! כל זאת לאורך שנים לא נעשה דבר מצד הסניף לשפר !!! צריך לשלוח לסניף דחוף !!! צוות פקחים ע"מ שיקנסו את הסניף על אי הצגת מחירים
קניתי ברמי לוי במשה דיין ראשל"צ  |  22.08.19