אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חשמלית מסוג אחר: מרצדס חושפת חשמלית חדשה - והיא מיניוואן

חשמלית מסוג אחר: מרצדס חושפת חשמלית חדשה - והיא מיניוואן

דגם ה-EQV שייך לקטגוריית רכבי כביש שטח, הוא למעשה הגרסה החשמלית של מרצדס V קלאס. הוא מצויד במנוע חשמלי המפיק 204 כוחות סוס, שמאפשר לרכב שמשקלו 3.5 טונות לנסוע במהירות של עד 160 קמ"ש

22.08.2019, 14:20 | תומר הדר

הדגם החדש של מרצדס, ה-EQV, שייך לקטגוריית רכבי כביש שטח והוא למעשה הגרסה החשמלית של מרצדס V קלאס - מוביל נוסעים שמשמש בין היתר גם לשימוש פרטי. לפי מרצדס, ה-EQV מצויד במנוע חשמלי המפיק 204 כוחות סוס, המאפשר לרכב שמשקלו 3.5 טונות, לנסוע במהירות של עד 160 קמ"ש.

קראו עוד בכלכליסט

בעוד שרוב יצרני הרכב חושפים רכבי כביש שטח חשמליים, מרצדס בנץ מתמקדת גם בפלח שוק שצפוי להיפגע במיוחד על ידי תקנות איכות הסביבה: זה של המסחריות. מדובר ברכבים שמונעים ברובם על ידי מנועי דיזל - ולכן צפויים בעתיד לסבול באופן משמעותי מתקנות איכות סביבה שיאסרו על רכבים מזהמים להיכנס למרכזי הערים.

מרצדס EQV - מיניוואן מרצדס EQV - מיניוואן מרצדס EQV - מיניוואן

טווח הנסיעה המוצהר לפי מרצדס בנץ הוא 405 קילומטרים. משך הטעינה בעמדה ביתית רגילה הוא עשר שעות ואילו בעמדת טעינה מהירה - המסוגלת למלא עד 80% מנפח הסוללה, ניתן לטעון את ה-EQV תוך כ- 45 דקות.

מרצדס בנץ מדגישה כי מכיוון שמדובר ברכב המיועד בין היתר להסעה של מספר נוסעים - הסוללה החשמלית ממוקמת תחת רצפת הרכב - ובמרכזו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות