אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יוטיוב הסירה חשבונות סיניים ששימשו להפצת פייק ניוז על ההפגנות בהונג קונג צילום: רויטרס

יוטיוב הסירה חשבונות סיניים ששימשו להפצת פייק ניוז על ההפגנות בהונג קונג

לפי הודעת החברה האם גוגל, "החשבונות היו חלק מרשת שפעלה באופן מתואם תוך העלאת סרטונים הקשורים להפגנות בהונג קונג"; מוקדם יותר השבוע חסמו טוויטר ופייסבוק חשבונות שלטענתן הפיצו תעמולה שקרית על המחאה

23.08.2019, 08:18 | עומר כביר

גוגל הסירה השבוע 210 חשבונות יוטויב, שלדבריה שישמשו את שלטונות סין על מנת להפיץ פייק ניוז על המחאה בהונג קונג – כך הודיעה אמש ענקית הטכנולוגיה.

"גילינו שהחשבונות היו חלק מרשת שפעלה באופן מתואם תוך העלאת סרטונים הקשורים להפגנות בהונג קונג", הודיעה החברה. "זיהינו שימוש ב-VPN ושיטות אחרות כדי להסוות את מקור החשבונות האלו ופעילות אחרות שקשורה לרוב להשפעה מתואמת מהסוג הזה".

לדברי גוגל, אופי הפעילות של החשבונות תואם להתנהגות חשבונות חשודים שזיהו מוקדם יותר השבוע פייסבוק וטוויטר. טוויטר הודיע שהסירה 936 חשבונות שפעלו מסין, בעוד שפייסבוק חסמה חמש חשבונות, שבעה עמודים ושלוש קבוצות. לדברי החברות, החשבונות שהוסרו הופעלו על ידי ממשלת סין והפיצו תעמולה שקרית על המחאות בהונג קונג.

סין טענה בתגובה למהלכים של פייסבוק וטוויטר כי מדובר בחשבונות לגיטימיים שהופעלו על יד אזרחים סינים השוהים בחו"ל ובחרו להביע את דעתם ברשת.

מפגינים בהונג קונג, צילום: גטי אימג מפגינים בהונג קונג | צילום: גטי אימג'ס מפגינים בהונג קונג, צילום: גטי אימג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות