אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פאוול: מוכנים לספק תמריצים נוספים אם ההאטה תכה בכלכלת ארה"ב צילום: בלומברג, Federal Reserve

פאוול: מוכנים לספק תמריצים נוספים אם ההאטה תכה בכלכלת ארה"ב

כך אמר יו"ר הפד בנאומו בוועידת ג'קסון הול, שמעורר עניין רב. פאוול התחייב לשמור על התרחבות הכלכלה האמריקאית והדגיש כי הפד "ינהג באופן ההולם את שימור הצמיחה", אך לא ציין במפורש באיזה כיוון תנוע הריבית

23.08.2019, 17:26 | שירות כלכליסט

ג'רום פאוול, יו"ר הפדרל ריזרב, אמר לפני זמן קצר כי הבנק המרכזי של ארה"ב יהיה מוכן לספק תמריצים נוספים במידה והכלכלה האמריקאית תיפגע כתוצאה מההאטה בכלכלה העולמית שדווחה בשבועות האחרונים.

קראו עוד בכלכליסט

"אנחנו עוקבים אחר ההתפתחויות הכלכליות בזהירות", אמר פאוול בנאומו בוועידת ג'קסון הול, שמעורר עניין רב. הוא התחייב לשמור על התרחבות הכלכלה, תוך שהוא מודע לכך שמכסי יבוא וגורמים נוספים מאטים את הצמיחה. אף כי פאוול לא ציין באיזה כיוון תנוע הריבית, הוא אמר כי הפד "ינהג באופן ההולם את שימור הצמיחה", משפט שבו השתמש כמה פעמים בזמן האחרון. ריבית הבנק המרכזי האמריקאי עומדת כיום על הטווח שבין 2-2.5%.

בנוגע לשני יעדי הבנק המרכזי – ייצוב מחירים ועידוד התעסוקה אמר פאוול כי "הכלכלה קרובה לשתי המטרות האלה". עם זאת, הוא הוסיף כי "האתגר שלנו כעת הוא לעשות מה שמדיניות מוניטרית יכולה לעשות כדי לשמור על הצמיחה כך שהיתרונות של שוק התעסוקה החזק יקרינו על השווקים שנותרו מאחור".

 

יו"ר הפד ג יו"ר הפד ג'רום פאוול | צילום: איי אף פי יו"ר הפד ג

"שלושת השבועות מאז ההתכנסות האחרונה של הפד בחודש יולי היו מלאי אירועים", אמר פאוול. "זה התחיל בהודעה על מכסים חדשים על סחורות המיובאות מסין. מאז ראינו עדויות נוספות להאטה בכלכלה העולמית, בעיקר בגרמניה ובסין. ארועים גיאו-פוליטיים כמו הסבירות הגדלה של ברקזיט ללא הסכם, מתחים גואים בהונג קונג והתפוררות הממשלה באיטליה, כבשו את הכותרות".

"השווקים הפיננסיים הגיבו בעוצמה לכל התמונה הסוערת והסבוכה הזו. בינתיים, הכלכלה האמריקאית המשיכה לרשום ביצועים נאים בסך הכל, כשהמנוע המרכזי הוא הוצאת הצרכנים".

 

נאומו של פאוול נושא את הכותרת "אתגרים למדיניות מוניטרית", בדומה לנושא השנתי של הועידה המתקיימת מזה 41 שנים בנוכחות נגידי בנקים מרכזיים ממדינות רבות וכלכלנים בכירים. זו השנה השנייה ברציפות שנציגי ממשל טראמפ מדירים רגליהם מהכינוס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות