אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דרמה בבזק: תמחק יותר משני מיליארד שקל ברבעון השני

דרמה בבזק: תמחק יותר משני מיליארד שקל ברבעון השני

החברה קיוותה לקזז מס בהיקף עצום בגין ההפסדים הצבורים של yes, אך האישור לביטול ההפרדה המבנית לא התקבל, וכעת עמדת רשות ניירות ערך תיאלץ את בזק למחוק 1.16 מיליארד שקל ברבעון השני. מחיקה זו מצטרפת למחיקת ענק נוספת של 950 מיליון שקל בגין הירידה בשווי של חברת פלאפון

23.08.2019, 19:01 | גולן חזני

דרמה בבזק: החברה תיאלץ למחוק ברבעון השני יותר משני מיליארד שקל. זאת, לאחר שעל פי הודעתה רשות ניירות ערך דחתה את עמדתה בנוגע לנכס המס שבזק קיוותה לקזז על ההפסדים הצבורים של yes. על רקע זה, תידרש בזק ככל הנראה למחיקת ענק של 1.16 מיליארד שקל ברבעון השני. החלטה סופית בעניין עוד אמורה להתקבל בדירקטוריון בזק, אך נראה כי להנהלת החברה שפועלת ללא בעל שליטה אין ברירה.

קראו עוד בכלכליסט

בזק קיוותה כי המיזוג עם yes יאפשר לה להשתמש בהפסדים צבורים של yes בהיקף עצום של 5 מיליארד שקל, ולקזז את המס על סכום זה בסך 1.16 מיליארד שקל. כדי שזה יקרה היא היתה צריכה לקבל אישור ממשרד התקשורת לבטל את ההפרדה המבנית בין בזק לחברות-הבנות – אישור שלא התקבל. סבב ב' של הבחירות מונע קבלה של החלטה כזאת, וכעת החליטה רשות ניירות ערך שלא לקבל את עמדת החברה בשלב זה..

יו"ר בזק שלמה רודב יו"ר בזק שלמה רודב יו"ר בזק שלמה רודב

יצוין, כי לפני הדו"חות השנתיים של 2018 הודיעה בזק כי היא עלולה לבצע מחיקה בגין נכס המס המדובר. שלמה רודב יו"ר בזק רצה לבצע את המחיקה המדוברת כבר בדו"חות השנתיים של 2018, אך נתקל בקושי להעביר את ההחלטה בדירקטוריון בזק.

עתה צפויה החברה למחוק את סכום זה שיצטרף למחיקה של 950 מיליון שקל בגין הירידה בשווי חברת פלאפון. דירקטוריון בזק כבר אישר את המחיקה האחרונה בדוחות הרבעון השני כך שבזק צפויה למחוק בסך הכל יותר מ-2 מיליארד שקל בדוחות הרבעון השני של 2019.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
על משרד התקשורת,מצגי שווא ,והפחדת משקיעים
אישור ממשרד התקשורת כדי לבטל ההפרדה המבנית בין בזק לחברות בנות?תקנות חדשות שיתקנו את מצב הביש בו שרויות חברות הסלולר(בעלות התשתית) - תשכחו מזה...עוד מעט בחירות....ומה אחר כך אתם שואלים?...התשובה היא שום כלום.כאשר אין שרי תקשורת בעלי מעוף ואומץ וכאשר שיקולים זרים יש בשפע - הכל ישאר כפי שהיה.ולגבי המחיקות בבזק (ואפשר להזכיר כאן באותה מידה את המחיקות הגדולות הרבות בסלקום ובדיסקונט השקעות) - מדובר במצגי שווא שנועדו בין השאר ,להוציא משקיעים תווך כדי הפחדתם ,במחירים נמוכים לקראת המועד הסופי להשטחת הפירמידות.בסוף שנה זאת.היכן היא הרשות לנירות ערך?
אין למשקיעים למי לפנות  |  25.08.19
10.
בזק מתחזקת
לכול אלו שחושבים שבזק חברה בירידה. זה הכול מצג שווא. רוצים ולוקחים את בזק בזיל הזול . חברה שנכון להיום מרוויחה לפחות 1 מיליארד שקל נטו בשנה ניסחרת לפי שווי של 6.5 מיליארד שקל אין לזה אח וריע בעולם. שוק התקשורת חייב להתאושש כי בזק חזקה אל מול כול היתר שמקיזות דם כך ששינוי חייב לבוא ואז בזק תהנה יותר מכולם. שימו לב אחרי המכירה בזק תקפוץ לשמיים. במקום לשלם מס מורידים ערך שנה שעברה ליאס והשנה לפלאפון וכך יש בקופת בזק עוד 800 מיליון שח .
משה  |  24.08.19
לכל התגובות