אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הליברה בצרות? חלק מהשותפות שוקלות לפרוש מהפרויקט צילום: רויטרס

הליברה בצרות? חלק מהשותפות שוקלות לפרוש מהפרויקט

לפי דיווח בפייננשל טיימס, לפחות שלוש מהחברות שלוקחות חלק במיזם של פייסבוק שוקלות פרישה שכן הן חוששות מתשומת הלב הרגולטורית; עוד מדווח כי בפייסבוק מיואשים מהיעדר התמיכה הפומבית במיזם

24.08.2019, 11:01 | עומר כביר
חלק מהשותפות להשקה המתכוננת של ליברה, מטבע הקריפטו של פייסבוק, שוקלות להרחיק את עצמן מהיוזמה על רקע הביקורת הרגולטורית הגוברת סביב המטבע – כך לפי דיווח של הפייננשל טיימס.

קראו עוד בכלכליסט

כשפייסבוק חשפה ביוני את התוכניות להשיק מטבע קריפטו ב-2020, היא הכריזה שהוא ינוהל על ידי גוף בשום ארגון ליברה, שבו יהיו חברות כ-28 חברות ובהן ויזה, מאסטרקארד, אובר וספוטיפיי, כל אחת מהחברות מסרה הבטחה לא מחייבת להשקיע בפרויקט לפחות 10 מיליון דולר.

 , צילום: facebook צילום: facebook  , צילום: facebook

ואולם, תגובת נגד החריפה שעוררו תוכניות פייסבוק גרמה לפחות לשלוש מהחברות לשקול את מעורבותן בפרויקט. שתי חברות אמרו לפייננשל טיימס שהן מודאגות מתשומת הלב הרגולטורית ושוקלות לנתק קשרים עם ארגון ליברה. חברה אחרת אמרה שהיא חוששת שתמיכה פומבית בליברה תעורר עניין רגולטורי בפעילותה שלה. "אני חושב ששותף, שרוצה להיראות כמי שעמוד ברגולציה, יתקשה לתמוך בליברה", אמר אחד השותפים המייסדים בארגון.

שתיים מהחברות אמרו שהן עורכות דיונים לגבי "הצעדים הנכונים הבאים". "כמה מהשיחות בעניין הרגולציה היו צריכות להתנהל לפני ההשקה, כדי להבין איך הרגולטורים יחשבו על זה", מסרה אחת החברות בארגון ליברה, "כדי שלא תהיה כזו תגובת נגד". שני מקורות שמקרובים לפרויקט סיפרו גם שבפייסבוק מיואשים מכך שהשותפים האחרים לא תומכים במטבע הקריפטו בפומבי. "לפייסבק נמאס להיות היחידה שמסכנת את עצמה", אמר אחד המקורות.

פייסבוק וארגון ליברה סירבו להגיב לדיווח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
פייסבוק הרוויחה ביושר את חוסר האמון כלפיה
צנזורה על בסיס לא ברור, כללי קהילה לא מובנים (אפילו לא קריאים ברמה הטכנית), סגירת חשבונות שרירותית והפקעת המידע הצבור בחשבון ללא הסבר וללא כתובת נגישה לפניה, ומכירת המידע האישי שלי לצדדי ג' ולמעשה לכל דורש. החשש הבסיסי שלי על בסיס ההיסטוריה הזאת שפייסבוק תחליט יום אחד לסגור החשבון ולהחרים את הכסף!
ניאו  |  24.08.19
3.
לכן מטבע Onecoin שכבר נותן פיתרון של kyc מובנה
למרבה האירוניה ייקח להם שנים להגיע לאן שהצליחו להגיע עם מטבעות וואן קויין שמראש תוכננו לעמוד ברגולציה ולתת מענה מובנה של kyc דע את הלקוח למניעת הלבנת הון עם הפלטפורמה שנותנת לכל משתמש שימוש אמיתי במטבעות בקרוב המטבעות יהיו שווים הרבה מאוד למי שלא מבין שזו פרוצידורה לקבל אישורים ולעמוד בכל התנאים הרגולטיבים כרגע. ל Onecoine יש את מה שדרוש וזה דבר שניבנה במשך שנים רבות ועכשיו באות התוצאות הטובות למי שהבין כי וואן קויין הולך להיות המטבע שקיבל אישור למסחר ובעל פלטפורמת מסחר אמיתי ואיתן
אורן  |  24.08.19
לכל התגובות