אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד צרה משפטית לטבע בארה"ב: תביעה במערב וירג'יניה צילום: סיון פרג

עוד צרה משפטית לטבע בארה"ב: תביעה במערב וירג'יניה

מדובר בתביעה שהוגשה נגד החברה הישראלית ונגד ג'ונסון אנד ג'ונסון בפרשת משככי הכאבים; טוענת להסתרת האופי הממכר של התרופות שהופצו; באוקטובר ייפתח משפט שמרכז מעל ל-2,000 תביעות בפרשה, ונראה שהתביעה הנוכחית אינה קשורה אליו

24.08.2019, 15:24 | חזי שטרנליכט

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

התפתחות שלילית נוספת בגזרה המשפטית של חברת התרופות טבע: מדינת מערב וירג'יניה בארה"ב הגישה תביעה חדשה נגד טבע ונגד חברת ג'ונסון אנד ג'ונסון בפרשת מכירת תרופות משככי הכאבים.

קראו עוד בכלכליסט

התלונה הוגשה אתמול (ו') על פטריק מוריס, התובע מטעם המדינה, דרך ביהמ"ש במחוז בון. בתביעה נטען בין היתר כי טבע הסתירה לכאורה מידע על האופי הממכר של התרופות לשיכוך הכאבים מתוצרתה. ביו היתר נטען כי טבע וחברת ספאלון, שאותה רכשה בעבר, שיווקו תרופות לשיכוך כאבים תוך שאינן מגלות לכאורה פרטים מלאים על השלכות השימוש בהן.

לפי דברים שאמר מוריסי, אין חברה אחת שאחראית בלעדית בפרשה. הוא הגיע להסדר לפני מספר חודשים עם חברות הפצה של תרופות בפרשה. לדבריו, הצוות המשפטי עבד על התביעה במשך שנה וחצי. מוקדם יותר השנה הגיעה מערב וירגיניה להסדר עם 13 חברות בסוגייה, וזאת בהיקף של 83 מיליון דולר.

באוקטובר הקרוב ייפתח משפט שמרכז מעל ל-2,000 תביעות בפרשת משככי הכאבים, ונראה כי התביעה החדשה אינה קשורה אליו. טבע וחברות תרופות נוספות מואשמות בנזקים הסביבתיים שהסבו התרופות לשיכוך כאבים שמכרו.

טבע הגיעה לפני מספר חודשים להסדר בפרשה עם מדינת אוקלהומה בסך של 85 מיליון דולר. בשבוע שעבר נרשמה דווקא התפתחות חיובית שמשליכה על טבע: חברת אלרגן (שמכרה בעבר את חטיבת הגנריקה שלה אקטביס לחברת טבע), וחברת אנדו אינטרנשיונל, השיגו הסדר בביהמ"ש באוהיו בפרשת משככי הכאבים, במסגרתו הן אינן מודות באשמה, אך משלמות פיצוי לתובעים. אלרגן תשלם 5 מיליון דולר ואנדו אמורה לשלם 10 מיליון דולר. הדבר עודד את המשקיעים שכן הסכומים במקרים אלה אינם גבוהים. במקביל מסובכת טבע בפרשה נוספת, בה היא חשודה בתיאום מחירים בארה"ב עם יצרניות אחרות.

מנכ"ל טבע קור שולץ, צילום: סיון פרג מנכ"ל טבע קור שולץ | צילום: סיון פרג' מנכ"ל טבע קור שולץ, צילום: סיון פרג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות