אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שריפה פרצה בחווה של חברת קאנומד בבקעת הירדן צילום: שאטרסטוק

שריפה פרצה בחווה של חברת קאנומד בבקעת הירדן

החווה נמצאת במושב משואה. החברה נסחרת בבורסת ת"א בשווי של 31 מיליון שקל. לפני ארבעה ימים התפטר יו"ר החברה גיא רוזן ולפני שישה ימים בוטל מזכר הבנות עם קבוצת משקיעים בראשות צחי נחמיאס

24.08.2019, 21:41 | צלי גרינברג

שריפה פרצה היום (שבת) בחווה של חברת הקנאביס הרפואי קאנומד הנמצאת במושב משואה בבקעת הירדן. החברה נסחרת בבורסה בתל אביב בשווי 31.4 מיליון שקל. הסיבות לדליקה טרם ידועות וכך גם היקף הנזק שנגרם לחווה כתוצאה ממנה.

קראו עוד בכלכליסט

דוד אלחייני, ראש מועצת בקעת הירדן אמר ל"כלכליסט", כי "צוות כיבוי האש האזורי השתלט על השריפה. עדיין לא ידוע מקורה. מזה מספר חודשים שהאזור סובל משריפות שמקורן בתנאי מזג האוויר ובהצתות. לצערנו, למרות כמות המתנדבים למערך כיבוי האש, צוות הכיבוי המקצועי כורע תחת הנטל". גורמים שהיו בשטח סיפרו ל"כלכליסט", כי "שתי החממות שהיו שם נשרפו. יש שם נזק שבהערכה ראשונית גסה נאמד במיליונים".

החברה דיווחה ב-16 ביוני השנה על שתילת 180 השתילים הנדרשים על ידי היק"ר (היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות) מהחוות החדשות לטובת בחינת אופן הגידול ואיכות התוצרת המתקבלת לפני מתן רישיון גידול מהיק"ר לגידול חקלאי מסחרי של קנאביס רפואי. לא ידוע עדיין מצב הצמחים והאם החברה נדרשת להתחיל את תהליך שתילת 180 השתילים מחדש.

השריפה מגיעה ארבעה ימים לאחר התפטרותו של יו"ר החברה גיא רוזן, המכהן גם כסגן יו"ר תנובה, ושישה ימים לאחר ביטול מזכר העקרונות עם קבוצת משקיעים בראשות צחי נחמיאס, בעלי חברת מגה אור, להשקעה וקבלת השליטה בחברה.

החברה גם דיווחה כי היא פועלת לקבלת השקעה של 19.4 מיליון שקל, במחיר של 80 אגורות למניה, מצד מספר משקיעים מוסדיים שהגישו לידיה הצעות בלתי חוזרות.

מהחברה לא נמסרה תגובה.

שיח קנאביס, צילום: שאטרסטוק שיח קנאביס | צילום: שאטרסטוק שיח קנאביס, צילום: שאטרסטוק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
מה יהיה עם השריפות האלה?
וואו. מעבר לנזק לחווה עצמה יש פה נזק לחולים שהטיפול בהם יתעכב בגלל השריפה. מעניין אם השריפה פרצה "במקרה", או שאולי עזרו לה לפרוץ. התחום הזה סופג לא מעט חבטות ולא מעט עיכובים מתסכלים. אני מקווה שלפחות בהיבטים של הכשרת אנשי מקצוע בתחום לא מתעכבים, ושיהיו עוד שיצטרפו לאקדמית עמק יזרעאל בתואר בהתמחות בקנאביס. כדי שכשהתחום יפרוץ יהיו מספיק אנשי מקצוע
דודו  |  25.08.19
לכל התגובות