אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכנסות חלל תקשורת צמחו ב-5% - עמוס 17 התמקם לקראת סבב בדיקות אחרונות צילום: SpaceX

הכנסות חלל תקשורת צמחו ב-5% - עמוס 17 התמקם לקראת סבב בדיקות אחרונות

התקן החשבונאי החדש והתחזקות השקל, לצד פדיון האג"חח, הקפיצו את הוצאות המימון של חלל תקשורת פי 8 - החברה עברה להפסד של 3 מיליון דולר, מול רווח של 3 מיליון דולר ברבעון המקביל

25.08.2019, 11:00 | חזי שטרנליכט

תוצאות חמוצות לחברת הלוויינים חלל תקשורת לרבעון השני: למרות הצמיחה בהכנסות והעלייה ברווח התפעולי, זינוק בהוצאות המימון גרר את החברה להפסד בשורה התחתונה. העלייה החדה האמורה בהוצאות המימון נבעה בין היתר מהחלטת החברה לבצע פדיון מוקדם של אגרות החוב מסדרה ח'.  

קראו עוד בכלכליסט

החברה ממתיקה את הגלולה המרה עם הודעה מעודדת על מצבו של עמוס 17, הלוויין ששוגר לחלל בהצלחה בתחילת החודש. לפי הדיווח הלוויין התמקם בהצלחה בנקודה המתוכננת בשמיים וכעת הוא עובר לשלב הבדיקות של המערכות השונות בלוויין - בדיקות אלה אמורות להימשך כחודשיים וחצי ואם הן יסתיימו בהצלחה יועבר הלוויין לנקודת השמים הסופית שלו לקראת תחילת הפעילות המסחרית.

החברה רשמה ברבעון השני הכנסות של 20.9 מיליון דולר, לעומת 19.9 מיליון דולר ברבעון המקביל, עלייה של 5.2%. עלות ההכנסות עמדה על 13 מיליון דולר, לעומת 13.5 מיליון דולר ברבעון המקביל. הוצאות המכירה והשיווק עלו ל-1.7 מיליון דולר, לעומת 1 מיליון דולר ברבעון המקביל - זינוק של 75% שנובע מעלייה בהוצאות על תערוכות ונסיעות לחו"ל, כתוצאה מהרחבת הפעילות בשוק האפריקאי לקראת שיגורו והפעלתו המסחרית של הלוויין עמוס 17. הוצאות ההנהלה עלו ל-1.6 מיליון דולר, לעומת 1.2 מיליון דולר ברבעון המקביל.

חלל תקשורת רשמה ברבעון רווח תפעולי של 4.9 מיליון דולר, מול 4.2 מיליון דולר ברבעון המקביל. יישום התקן החשבונאי IFRS, והיחלשות הדולר מול השקל, ופדיון האג"ח האמור הקפיצו את הוצאות המימון נטו ל-7.9 מיליון דולר, לעומת 1 מיליון דולר ברבעון המקביל. בשורה התחתונה מציגה החברה בסיכום הרבעון הפסד של 3.1 מיליון דולר, בהשוואה לרווח של 3.1 מיליון דולר ברבעון המקביל.

צבר ההזמנות של חלל עומד על 411 מיליון דולר ומתחלק באופן הבא: עמוס 3 - 209 מיליון דולר; עמוס 4 - 97 מיליון דולר; עמוס 7 - 45 מיליון דולר; עמוס 17 ששוגר בתחילת החודש - 36 מיליון דולר. בתמונה - שיגור עמוס 17.

 

שיגור עמוס 17, צילום: AP שיגור עמוס 17 | צילום: AP שיגור עמוס 17, צילום: AP

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות