אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קאנומד: פעילותה המסחרית תידחה ברבעון בגלל השריפה צילום: שאטרסטוק

קאנומד: פעילותה המסחרית תידחה ברבעון בגלל השריפה

החברה דיווחה היום כי השריפה שפרצה בחוות הגידול שלה בסוף השבוע, קרתה כתוצאה מקצר חשמלי ושהיא תשתול 180 שתילי קנאביס חדשים. גורמים בשוק ההון מסרו לכלכליסט: "האירוע בוודאי לא יעזור לה בקבלת ההשקעה הנדרשת לה ליציאה מרשימת השימור של הבורסה"

25.08.2019, 10:32 | צלי גרינברג

חברת הקנאביס הרפואי קאנומד, הנסחרת בבורסה בתל אביב בשווי 31.4 מיליון שקל, דיווחה הבוקר (א'), כי חוקר השריפות מטעם מכבי האש מצא שהשריפה שפרצה אתמול (שבת) בחוות הגידול שלה במושב משואה בבקעת הירדן, נגרמה מקצר חשמלי בחדר הבקרה בחווה.

החברה ציינה כי היא תפעל לתיקון נזקי השריפה, וצופה שתחילת מחזור הגידול המסחרי שלה יידחה ברבעון לחודש ינואר 2020. החברה דיווחה ביוני השנה על שתילת 180 השתילים וציפתה להתחיל מחזור גידול מסחרי כבר בספטמבר הקרוב.

קראו עוד בכלכליסט

בנוסף דיווחה החברה, כי כתוצאה מהשריפה נשרפו 180 צמחי קנאביס רפואי שהיא שתלה בחווה, זאת במסגרת הליך הרישוי הראשוני הנדרש לה על ידי היק"ר (היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות) טרום קבלת אישור לגידול חקלאי מסחרי של צמחי הקנאביס.

קנאביס, צילום: שאטרסטוק קנאביס | צילום: שאטרסטוק קנאביס, צילום: שאטרסטוק

קאנומד דיווחה כי חלקים בחממה נפגעו, אך היא תפעל לשתילת 180 שתילים חלופיים בחלקי החממה שלא נפגעו, אשר עומדים בתקן הנדרש לגידול החקלאי של השתילים.

השריפה מגיעה ארבעה ימים לאחר התפטרותו של יו"ר החברה גיא רוזן, המכהן גם כסגן יו"ר תנובה, ושישה ימים לאחר ביטול מזכר העקרונות עם קבוצת משקיעים בראשות צחי נחמיאס, בעלי חברת מגה אור, להשקעה וקבלת השליטה בחברה.

החברה לא ציינה דבר בנוגע להצעות הבלתי חוזרות להשקעת 19.4 מיליון שקל, במחיר שלח 0.8 שקל למניה, שדיווחה כי קיבלה ממשקיעים מוסדיים.

גורמים בשוק ההון מסרו לכלכליסט, כי "האירוע בוודאי לא יעזור לה בקבלת ההשקעה הנדרשת לה ליציאה מרשימת השימור של הבורסה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות