אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"אמזון פותחת לנו שווקים בכל העולם"

באבלס, יצרנית ציוד למשחקי בועות סבון, נוסדה ב-2010 אבל רק באחרונה, עם כניסתו לחברה של בר אוחנה, היא החלה לשווק את תוצרתה גם בשווקי חו"ל, באמצעות החנות של אמזון - "שיווק בחו"ל כרוך אמנם בעלויות לא מעטות, אבל אם עושים את נכון - נפתחים בפניכם שווקי ענק חדשים"

01.09.2019, 11:57 | סיון אבוקאי
 
 
חברת באבלס הוקמה בשנת 2010 על ידי עומרי שבת ודן דובינסקי והיא מתמחה בייצור אבקות סבון ליצירת בועות, ובמוצרים נלווים להפרחת הבועות בצורות ובגדלים שונים. לימים, חברת באבלס פיתחה הפעלות ייחודיות לצרכן הביתי, למופעי רחוב ולהפעלות המוניות.

 

מוצרי החברה מיוצרים בארץ תחת בקרת איכות גבוהה, וזכו להצלחה רבה בשוק המקומי, כפי שמסביר עומרי שבת: "זהו משחק ילדים שנשאר פופולרי גם בעידן הדיגיטלי. בועות תמיד משמחות ילדים וגם מבוגרים, והם זולים יחסית לייצור, ולא דורשים הבנה מיוחדת או היערכות, בניגוד לאפליקציות או קונסלות משחק. זהו גם משחק שמעודד ילדים לצאת לשחק בחוץ ולא להיתקע כל היום מול מסך המחשב".
 
כל הכתבות, הסרטים והטיפים בתחום אי-קומרס בערוץ "פורצים גבולות"
 

בר אוחנה, מנכ"ל BS Online, הצטרף לעסק לאחר שהיה פעיל מספר שנים בתחום האיקומרס והבחין ששוק הצעצועים באמזון גדל במימדים מהירים, ושלמוצרי באבלס יש פוטנציאל עסקי במסחר המקוון בחו"ל. "זהו מוצר שמותאם לקריטריונים של אמזון. יש בו קריטריונים של בידול ורעיון מקורי. מתוך כך, ראיתי כדאיות לשווק את המוצר גם בשווקים בינלאומיים".  

 בועות הסבון של באבלס, צילום: אתר החברה בועות הסבון של באבלס | צילום: אתר החברה  בועות הסבון של באבלס, צילום: אתר החברה

 

כניסה למסחר בינלאומי גוררת עלויות שאינו מתקיימות בשיווק המקומי, כיצד ניתן להתמודד?

 

"נכון. יש לעשות תוכנית עיסקית מסודרת, כמו שעושים בכל עסק. לפעמים נדמה לאנשים שכדי למכור בחו"ל כל מה שצריך זה לשבת שעה-שעתיים על המחשב ומייד תתחיל להרוויח. צריך להבין שזו עבודה במשרה מלאה. קודם כל, צריך להשיג מימון ראשוני - מדובר בהשקעה משמעותית של עשרות אלפי שקלים. בהמשך, יש לתכנן את הלוגיסטיקה של פס הייצור. רק אחר כך מגיע שלב השיווק שכולל מאמץ והשקעה בקידום המוצר בדיגיטל, למשל בחנות של באמזון. גם אם יש לך מוצר מצוין, צרכנים לא יגיעו אליך אם הם לא יודעים על קיומך".

 

כיצד עסק קטן יכול להיכנס לתחום המכירה באיקומרס עם כניסתה של אמזון?

 
"לאמזון קיימות תוכניות המסייעות לכניסה לתחום, כולל סיוע בקבלת מימון. זוהי הזדמנות טובה לעסקים להיפתח לשוק הבינלאומי ולהגדיל מכירות ורווחים. זה אמנם דורש השקעה, אבל אם עובדים מסודר, זה גם משתלם. עסק מקומי שעובד עם אמזון יגלה שזה פותח אותו לקהל יעד נוסף, שללא השיתוף באמזון לא היה יכול להגיע אליו".  

 

במפעל הייצור של באבלס, צילום: אוראל כהן במפעל הייצור של באבלס | צילום: אוראל כהן במפעל הייצור של באבלס, צילום: אוראל כהן

 

מצד שני, התחרות גדולה יותר

"נכון, אנחנו לא לבד שם. זה שוק שצריך ללמוד אותו, ויש לך עוד שותפים בדרך, שגם גוזרים עמלות תמורת השירות שהם מספקים לך. צריך ללמוד ולבחון האם יציאה לשווקי חו"ל היא כלכלית ורווחית. אבל לא צריך לחשוש - אם יש לך מוצר שעובד טוב בארץ, ככל הנראה הוא יעבוד גם בחו"ל".

 

באבלס נכנסו לפני כמספר חודשים למסחר באמזון במהלך הדרגתי ומחושב, תוך למידה מתמדת של התחום. אוחנה מוסיף: "זה דורש השקעה ומומחיות, אבל אם אתה מספיק נחוש להצליח ולהתפתח, כדאי לקחת צעד קדימה". הוא מספר שלאחר הכניסה הראשונית לשוק האמריקאי, באמצעות אמזון, בכוונתם להתפתח ולצאת למכירה בשווקים חדשים באירופה וביפן.

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות