אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבית הלבן מבהיר: החרטה היחידה של טראמפ - שלא העלה מכסים עוד יותר צילום: איי פי

הבית הלבן מבהיר: החרטה היחידה של טראמפ - שלא העלה מכסים עוד יותר

זאת לאחר שהנשיא אמר בתשובה לשאלה בוועידת ה-G7 כי יש לו "ספקות לגבי הכל"; מהבית הלבן הבהירו ש"הנשיא טראמפ הגיב בחיוב – כי הוא מצטער שלא העלה את המכסים עוד יותר"; על טראמפ מופעלים לחצים שלא להסלים את מלחמת הסחר עם סין

25.08.2019, 15:55 | שירות כלכליסט

הבית הלבן פרסם היום (א') הבהרה כי החרטה היחידה של הנשיא דונלד טראמפ לגבי מלחמת הסחר עם סין היא שלא היה יותר אגרסיבי. זאת לאחר שצוטט בעת ארוחה עם ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון, בכינוס ה-G7 בצרפת כי יש לו מחשבות נוספות בנוגע להעלאת התעריפים שביצע על סחורות סיניות. "כן, בטח. יש לי ספקות לגבי הכל", אמר הנשיא בתשובה לשאלה שנשאל.

קראו עוד בכלכליסט

דוברת הבית הלבן סטפני גרישם אמרה שדבריו של טראמפ "ממש לא הובנו כהלכה" ואף הוסיפה ש"הנשיא טראמפ הגיב בחיוב – כי הוא מצטער שלא העלה את המכסים עוד יותר".

טראמפ בוועידה, צילום: איי אף פי טראמפ בוועידה | צילום: איי אף פי טראמפ בוועידה, צילום: איי אף פי

על טראמפ מופעל לחץ מצד בנות בריתה של ארה"ב בפסגת שבע המדינות המתועשות שנערכת בביאריץ, צרפת, להפחית – ולא להסלים – את המתחים מול סין, עקב הסכנה לכלכלה העולמית.

 

טראמפ אמר מוקדם יותר היום כי היה יכול להכריז על מלחמת הסחר כעל "מצב חירום לאומי", אם היה רוצה בכך. "במובנים רבים זה אכן מצב חירום לאומי". עם זאת הוא ציין כי אין בכוונתו להכריז כרגע על מצב חירום.

חילופי המהלומות האחרונים בתחום הסחר נרשמו בסוף השבוע. ביום שישי הודיעה סין על כוונתה להטיל מכסים על מוצרים אמריקאיים בהיקף של 75 מיליארד דולר; בתגובה, הודיע הבית הלבן כי החל מ-1 באוקטובר יעלה מ-25% ל-30% את שיעור המכס שכבר מוטל כיום על מוצרים סיניים בהיקף של 250 מיליארד דולר. במקביל יועלה מ-10% ל-15% שיעור המכס החדש, שאמור להיכנס לתוקף ב-1 בספטמבר ולחול על מוצרים סיניים בהיקף של 300 מיליארד דולר.

קבוצת מדינות ה-G7 מורכבת מארה"ב, בריטניה, צרפת, גרמניה, קנדה, יפן ואיטליה. עד 2014 גם רוסיה לקחה חלק באירוע, אך היא הודחה בעקבות סיפוח חצי האי קרים מאוקראינה. בפסגה משתתפים בדרך כלל גם נשיא הנציבות האירופית ונשיא המועצה האירופית המייצגים את האיחוד האירופי. עם זאת, השנה נשיא הנציבות היוצא ז'אן קלוד יונקר לא השתתף שכן הוא מחלים מניתוח חירום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות