אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הארי פוטר נגד ג'ף בזוס: גדולי המו"לים בארה"ב תובעים את אמזון צילום: רויטרס

הארי פוטר נגד ג'ף בזוס: גדולי המו"לים בארה"ב תובעים את אמזון

פינגווין רנדום האוס, הארפר קולינס, סימון אנד שוסטר, סקולסטיק ובתי הוצאה נוספים הגישו תביעת הפרת זכויות יוצרים נגד החברה; לטענתם, אפליקציית Audible שלה מפעילה ללא אישור כלי להצגת ספרי אודיו כטקסט

25.08.2019, 16:06 | שירות כלכליסט

תביעה חדשה נגד אמזון: פלטפורמת אודיבל (Audible) שלה, שמפעילה שירותי ספרים דיגיטליים וספרי אודיו, נתבעה בידי קבוצת מו"לים בולטים. לפי דיווח של רויטרס, בין התובעים נמנים נציגי פינגווין רנדום האוס, הארפר קולינס, סימון אנד שוסטר, האצ'ט גרופ, ומקמילן פאבלישרס. כמו כן, שותפה בתביעה גם סקולסטיק, בעלת מותגי הארי פוטר ומשחקי הרעב.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בתביעת הפרת זכויות יוצרים, במרכזה תכונה בשם Audible Captions, אשר מציגה טקסט של ספרי אודיו בזמן ההאזנה - תכונה שלטענת התובעים, גנבה מהם אמזון. לאודיבל יש זכות להקריא ספרים מסוימים בהתאם לחוזים שלה עם המו"לים, אך הצגתם כטקסט היא לטענתם, חריגה בוטה מכך.

להקריא מותר. כתוביות? זה כבר סיפור אחר להקריא מותר. כתוביות? זה כבר סיפור אחר להקריא מותר. כתוביות? זה כבר סיפור אחר

"בעיקרון אודיבל רוצה לספק את הטקסט בנוסף להקראה הקולית של הספרים ללא אישור של מחזיקי זכויות היוצרים, למרות שיש לה הרשאה למכירת ספרי שמע בלבד" אמרה נציגת איגוד המו"לים של ארצות הברית (AAP), הגוף שמוביל את התביעה.

הנהלת אודיבל מבית אמזון מסרה בתגובה לאתר the Verge שפיתוח הכתוביות של ספרי האודיו נועדו לעזור לילדים קטנים להשתפר במלאכת הקריאה, ושלא מדובר בסינתוז של ספר אודיו לספר טקסט. לטענת אודיבל, כל עוד לא ניתן לדפדף בין עמודי הטקסט, לא מדובר בספר ולפיכך אין בסיס לתביעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות