אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מהפכת חדלות הפירעון יוצאת לדרך: נבחרו הרשמים בהוצאה לפועל צילום: באדיבות דוברות רשות האכיפה והגבייה

בלעדי לכלכליסט

מהפכת חדלות הפירעון יוצאת לדרך: נבחרו הרשמים בהוצאה לפועל

מהחודש הבא, בתי המשפט המחוזיים לא יטפלו עוד בבקשות לפשיטת רגל. ההוצאה לפועל תטפל בהליכי חדלות פירעון של יחיד בעל חוב הנמוך מ-150 אלף שקל והכנ"ר יטפל בהליכים של בעל חוב מעל סכום זה

26.08.2019, 14:35 | ליטל דוברוביצקי

רשות האכיפה והגבייה, בניהולו של תומר מוסקוביץ, נערכת לחוק חדלות פירעון החדש, ומינתה רשמי חדלות פירעון.

קראו עוד בכלכליסט

"כלכליסט" חושף את רשימת הרשמים הנבחרים: במחוז חיפה והצפון נבחרו הרשמים עופר שורק ולירון קדשאי-זרבל; במחוז המרכז נבחרה הרשמת מירלה ביננפלד-אהרון; במחוז תל אביב נבחרה הרשמת נעמה טלמן-בולטין; במחוז ירושלים והדרום נבחרו הרשמים שי קידר ונועה רגב.

חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי ייכנס לתוקף ב-15 בספטמבר הוא מסדיר את הליכי חדלות פירעון בחקיקה עדכנית. בכל הנוגע לחייב שהוא יחיד (שאינו תאגיד) מחליפים הליכי חדלות פירעון, לפי החוק, את הליכי פשיטת רגל שהתנהלו עד כה בבית משפט מחוזי. הליכי חדלות פירעון של יחיד בעל חוב הנמוך מ-150 אלף שקל יתנהלו בלשכת ההוצאה לפועל לפני רשם ייעודי להליכי חדלות פירעון.

משרדי ההוצאה לפועל. למצולמים אין קשר לתוכן הכתבה, צילום: באדיבות דוברות רשות האכיפה והגבייה משרדי ההוצאה לפועל. למצולמים אין קשר לתוכן הכתבה | צילום: באדיבות דוברות רשות האכיפה והגבייה משרדי ההוצאה לפועל. למצולמים אין קשר לתוכן הכתבה, צילום: באדיבות דוברות רשות האכיפה והגבייה

שיקום במקום ענישה

 

חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי, מהחוקים הכלכליים החשובים ביותר שחוקקו בישראל, מבטא מעבר מגישה של ענישה של חייבים לשאיפה לשיקום שלהם וכן מנסה להגדיל את חלקם של הנושים הקטנים בחלוקת החובות.

עד כה, בקשות לפשיטות רגל (שהוגשו על ידי החייב עצמו או הנושה של החייב) הוגשו לבתי המשפט המחוזיים. מהחודש הבא, מי שמבקש להכריז על עצמו פושט רגל, יגיש את בקשתו בהתאם לחוב שלו להוצאה לפועל או לכנ"ר. מערכת ההוצאה לפועל תטפל בהליכי חדלות פירעון של יחיד, כאמור  בעל חוב הנמוך מ-150 אלף שקל. הממונה על הליכי חדלות פירעון במשרד המשפטים (הכנ"ר) יטפל בהליכי חדלות פירעון של יחיד בעל חוב מעל 150 אלף שקל.

בתיקים שהוגשו לכנ"ר, התיק יעבור לבית משפט השלום לאחר שנה להמשך ניהול והכרעות בתיק. מנגד, לבתי משפט השלום יוגשו בקשות להכריז על חייב כפושט רגל שמוגשות על ידי נושה של החייב. בתי המשפט המחוזיים ייפרדו למעשה מהטיפול בבקשות פשיטות רגל חדשות וימשיכו לטפל בבקשות תלויות ועומדות. כמו כן ימשיכו לשפוט בהליכי חדלות פירעון של חברות. כלומר, ימשיכו לעסוק בפירוקים, כינוסים והקפאת הליכים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
מירלה ביננפלד אהרון?הרשמת הכי נקמנית בגברים?
ידוע שגרושה הרוצה לנקום בגרוש שלה צריכה לשאוף להגיע לרשמת ביננפלד בכפר סבא היא תהנה מרשמת שטנית עם נקמנות בלתי מוסברת בגברים גרושים נורמטיביםמירלה החמודה תמרר את חייו של הגרוש עד תוםו אם אפשר אז עוד יותרוכל זה לפי מצב הרוח של הרשמתבנונשלנטיות הרשמת מירלה תקבל את עמדת הגרושה ותתעלל בגבר הגרוש אבוי על מי שיפול על הרשמת המרושעת הזאת בתיקי חדלות פרעוןאם תהיה גבר גרוש חדל פרעון והרבה בזכותה של הרשמת המכשפה שגמרה אותך קודם,תשכח מלקבל הפטר כי מירלה בשטח והיא תדאג שתתאבד קודם
עודד אב גרוש  |  30.08.19
לכל התגובות