אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מסתמן: המנכ"ל הבא של בנק לאומי   - חנן פרידמן צילום: רון קדמי

מסתמן: המנכ"ל הבא של בנק לאומי - חנן פרידמן

דירקטוריון לאומי בראשות היו"ר הטרי סאמר חאג' יחייא צפוי לאשר היום את מינויו של פרידמן, המכהן היום כראש חטיבת האסטרטגיה של הבנק - ושסומן בשלב מוקדם כיורש אפשרי של רקפת רוסק עמינח

27.08.2019, 08:00 | רחלי בינדמן

מסתמן שחנן פרידמן הוא המנכ"ל הבא של בנק לאומי. דירקטוריון לאומי בראשות היו"ר הטרי סאמר חאג' יחייא צפוי לאשר היום (ג') את מינויו של ראש חטיבת האסטרטגיה של הבנק לתפקיד המנכ"ל במקומה של רקפת רוסק עמינח, שהודיעה לפני כחודשיים על רצונה לסיים את תפקידה.

קראו עוד בכלכליסט

כבר ביום שבו הודיעה רוסק עמינח על כוונתה חשף "כלכליסט" כי פרידמן סומן כיורש שלה והפעם, בניגוד לתהליך הבחירה בבנק הפועלים שהסתיים לפני חודש, לא היו הפתעות. תהליך הבחירה התנהל בשקט ובמהירות.

פרידמן נחשב האיש הדומיננטי בבנק אחרי רוסק עמינח ויד ימינה ואחד המהלכים המשמעותיים שהוביל היה הליך מכירת לאומי קארד לקרן ההשקעות ורבורג פינקוס.

מינויו אינו טריוויאלי, שכן פרידמן לא צמח במערכת הבנקאית אלא הגיע לבנק מתפקיד היועץ המשפטי של חברת הביטוח הראל לתפקיד היועץ המשפטי של הבנק - אך מאז המינוי קודם במהירות.

לפרידמן אין רקע וניסיון ארוך כבנקאי ולא עמד בראש החטיבה העסקית או הקמעונאית. בה בעת, עולם הבנקאות משתנה לכיון הדיגיטל והטכנולוגיה כך שמבחינה זו והבחירה בפרידמן מנקודת המבט של הדירקטוריון היא בחירה בדור הצעיר של הבנקאות. זאת בשונה מהמינוי של דב קוטלר למנכ"ל בנק הפועלים, הנחשב למסורתי יותר ואף שמרני יותר במידה.

כלכליסט חשף שפרידמן קיבל רק לפני כמה חודשים הצעה משלמה אליהו להתמנות לתפקיד מנכל מגדל אך סירב להצעה - והעדיף להמתין בסבלנות למינוי האפשרי בלאומי.  

חנן פרידמן, צילום: רון קדמי חנן פרידמן | צילום: רון קדמי חנן פרידמן, צילום: רון קדמי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות17 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות