אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הדירקטוריון אישר: חנן פרידמן ימונה למנכ"ל בנק לאומי צילומים: רון קדמי, שאול גולן

הדירקטוריון אישר: חנן פרידמן ימונה למנכ"ל בנק לאומי

דירקטוריון בנק לאומי אישר את מינוי חנן פרידמן למנכ"ל, במקום רקפת רוסק עמינח שהודיעה בסוף יוני על פרישתה מהתפקיד

27.08.2019, 15:39 | שירות כלכליסט

דירקטוריון בנק לאומי אישר היום (ג') את מינוי חנן פרידמן למנכ"ל, במקום רקפת רוסק עמינח שהודיעה בסוף יוני על פרישתה מהתפקיד.

קראו עוד בכלכליסט

פרידמן משמש כיום כראש חטיבת האסטרטגיה של הבנק, הוא האיש הדומיננטי בבנק אחרי רוסק עמינח ויד ימינה. אחד המהלכים המשמעותיים שהוביל היה הליך מכירת לאומי קארד לקרן ההשקעות ורבורג פינקוס. 

כבר ביום שבו הודיעה רוסק עמינח על כוונתה חשף כלכליסט כי פרידמן סומן כיורש שלה והפעם, בניגוד לתהליך הבחירה בבנק הפועלים שהסתיים לפני חודש, לא היו הפתעות. תהליך הבחירה התנהל בשקט ובמהירות.

      

חנן פרידמן על רקע בנק לאומי, צילומים: רון קדמי, שאול גולן חנן פרידמן על רקע בנק לאומי | צילומים: רון קדמי, שאול גולן חנן פרידמן על רקע בנק לאומי, צילומים: רון קדמי, שאול גולן

       

מינויו אינו טריוויאלי, שכן פרידמן לא צמח במערכת הבנקאית אלא הגיע לבנק מתפקיד היועץ המשפטי של חברת הביטוח הראל לתפקיד היועץ המשפטי של הבנק - אך מאז המינוי קודם במהירות. 

לפרידמן אין רקע וניסיון ארוך כבנקאי ולא עמד בראש החטיבה העסקית או הקמעונאית. בה בעת, עולם הבנקאות משתנה לכיון הדיגיטל והטכנולוגיה כך שמבחינה זו והבחירה בפרידמן מנקודת המבט של הדירקטוריון היא בחירה בדור הצעיר של הבנקאות. זאת בשונה מהמינוי של דב קוטלר למנכ"ל בנק הפועלים, הנחשב למסורתי יותר ואף שמרני יותר במידה.

כלכליסט חשף שפרידמן קיבל רק לפני כמה חודשים הצעה משלמה אליהו להתמנות לתפקיד מנכ"ל מגדל אך סירב להצעה - והעדיף להמתין בסבלנות למינוי האפשרי בלאומי.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות